Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Szpital w Raciborzu ewakuuje pacjentów – 100 osób zostanie przeniesionych do innych placówek

Dodano:

W związku z przekształceniem profilu placówki na zakaźny, Szpital Rejonowy w Raciborzu rozpoczął ewakuację pacjentów. 100 osób , u których hospitalizacja nie jest niezbędna, zostało zwolnionych do domów, kolejnych 100 zostanie przetransportowanych do innych ośrodków.

 

Od poniedziałku nie przyjmujemy do szpitala ani planowo, ani na ostro, ani na izbie przyjęć, ani w poradniach specjalistycznych, ani w diagnostyce, ani w laboratoriach – wszystkie te działalności zostały wstrzymane, natomiast zabezpieczamy cały subregion zachodni jeżeli chodzi o osoby z podejrzeniem koronawirusa i zakażonych - mówił podczas konferencji prasowej Ryszard Rudnik, dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu

Szpital do wczoraj obsługiwał około 200 pacjentów. Po zwolnieniu części z nich do domów pozostało około 100, którzy wymagają przeniesienia do innych placówek.

 

- Jesteśmy na etapie organizacji transportu i uzgadniania miejsc, do których możemy tych pacjentów bezpiecznie przenieść. Cała operacja zostanie w niedzielę zakończona – innego scenariusza nie ma – dodał Ryszard Rudnik.

Większość przenoszonych pacjentów zostanie przewieziona do szpitali w Jastrzębiu-Zdroju oraz Wodzisławiu Śląskim, ale także do Rybnika i Bielska-Białej.

 

Starosta powiatu raciborskiego zapewnia, że sztab kryzysowy pracuje pełną parą, aby apewnić maksymalne bezpieczeństwo mieszkańcom i pacjentom:

 

Wytypowanie naszego szpitala wywołała wiele paniki w naszym powiecie – mówił starosta raciborski, Grzegorz Swoboda – apeluję o zachowanie zdrowego rozsądku (…) Sztab kryzysowy działa na bardzo wysokim poziomie, żeby zabezpieczyć i zminimalizować zagrożenie dla naszego powiatu – zapewniał starosta.

Mieszkańcy powiatu raciborskiego szpitalnej opieki medycznej muszą na razie szukać w innych placówkach.

Ładowanie Rozmowy