Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Studenci Uniwersytetu Śląskiego wicemistrzami świata w negocjacjach!

Dodano: , źródło: UM Katowice FB

Paweł Urzenitzok, Dominik Zdebik i Aleksander Łabuć - trzy nazwiska, które zapiszą się w historii negocjacji! Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz ich kolega z SGH Warsaw School of Economics osiągnęli niezwykłe sukcesy, zdobywając tytuł wicemistrzów świata w prestiżowych Mistrzostwach Świata Negocjacji (TNC), które odbyły się w Holandii.

Negocjacyjny sukces polskich studentów

W rywalizacji wzięło udział imponujące 66 zespołów z czołowych uczelni, takich jak Harvard, Columbia Law School i Princeton University. Finaliści The Negotiation Challenge musieli stawić czoła różnorodnym scenariuszom biznesowym, od eksportu szwajcarskich produktów na nowe rynki po promocję towarów w holenderskich sklepach.

W kulminacyjnym starciu omawiali przyszłość sztucznej inteligencji, analizując jej rozwój, potrzebę regulacji oraz międzynarodowe inicjatywy legislacyjne. Sędziowie, bacznie obserwując styl negocjacyjny uczestników, udzielali im cennej informacji zwrotnej.

To nie tylko triumf dla zespołu, ale także dla całej polskiej społeczności akademickiej - pierwszy raz w historii prestiżowych zawodów na podium stanął zespół z Polski.

Ładowanie Rozmowy