Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Studenci mają wolne. Śląskie uczelnie odwołały zajęcia z powodu koronawirusa

Dodano: , źródło: fot. Wikimedia Commons/Biurous

Nie tylko podstawówki i przedszkola, ale także szkoły wyższe – w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa studenci Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej czy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego mają od dziś wolne.

Władze każdego szczebla wprowadzają zarządzenia, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się ewentualnej epidemii koronawirusa. Zamykane są domy kultury, ośrodki sportowe i placówki oświatowe – w tym szkoły wyższe.

- Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich, a takimi są placówki oświatowe. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku – podkreślał dziś premier Mateusz Morawiecki.

Uniwersytet Śląski: Obrony oraz egzaminy odbywają się zgodnie z planem

Władze Uniwersytetu Śląskiego takie decyzje podjęły już wczoraj wieczorem.

- W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o zawieszeniu od dnia 11 marca 2020 roku (włącznie) do odwołania zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego – czytamy w komunikacie UŚ.

Dziś śląska uczelnia poinformowała, że – mimo zawieszenia zajęć – obrony oraz egzaminy odbywają się zgodnie z planem. W akademikach mogą też pozostać ich mieszkańcy, ale w przypadku podejrzenia koronawirusa budynek może zostać objęty kwarantanną. Studenci Uniwersytetu Śląskiego będą także musieli odrabiać odwołane zajęcia. 

Politechnika Śląska zawiesiła międzynarodowe kontakty

W podobnej sytuacji są studenci Politechniki Śląskiej. Do odwołania zawieszone zostały wykłady, zajęcia oraz konsultacje dla studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz inne formy kształcenia. Na tym jednak nie koniec.

- Odwołuje się wydarzenia o charakterze otwartym (konferencje, sympozja, wykłady, w tym zajęcia Politechniki Juniora i Seniora, występy artystyczne i inne spotkania tego typu organizowane przez Politechnikę Śląską). W odniesieniu do wydarzeń organizowanych przez podmioty zewnętrzne na terenie Uczelni, również zaleca się ich odwoływanie – informuje Politechnika Śląska

Władze Politechniki Śląskiej zawiesiły także międzynarodowe kontakty studentów i pracowników uczelni. 

Od dziś do 29 marca prowadzenie zajęć dydaktycznych zawiesił także Śląski Uniwersytet Medyczny. Wstrzymano także przyjazdy do SUM gości zagranicznych, a w Domach Studenckich medycznej uczelni wprowadzono zakaz odwiedzin.


 


 

Ładowanie Rozmowy