Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Strajk kobiet: Wczoraj w Katowicach protestowało ponad 20 tys. osób

Dodano:

Środa to kolejny dzień, który upłynął pod znakiem protestów przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Swoje niezadowolenie manifestują również mieszkańcy Katowic. Tym razem jednak protestujący spotkali się nie przed archikatedrą, a na katowickim rynku. W sumie na rynku zebrało się aż 20 tysięcy osób.

Protestujący wczoraj w Katowicach spotkali się nie przed archikatedrą jak do tej pory, a na rynku. Decyzję podjęto w związku wczorajszym wystąpieniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który wezwał swoich działaczy i wyborców do obrony kościołów. Organizatorzy katowickiego protestu chcieli uniknąć prawdopodobnych starć. Na Facebooku podkreślali: 

- Pamiętajcie o tym, iż nasz protest jest przeciwko rządom PiS-u nie Policji. Śląska Policja nie raz wspominała, że wspiera nasz protest. Dlatego wszystkie hasła obraźliwe w stosunku do służb mundurowych są SILNIE nie na miejscu! Naszą złość, gniew i rozżalenie kierujemy w stronę Polityków nie Policjantów - pisali organizatorzy.

Uczestnicy spotkali się na rynku ok. godziny 19. Pół godziny później ruszyli w asyście policji aleją Korfantego w stronę katowickiego Spodka. Tł um zajął plac Kwiatowy, plac przed Skarbkiem, przed Teatrem Śląskim i okolice Rawy. Według szacunków policji we wczorajszym proteście wzięło udział ponad 20 tysięcy osób.

Ładowanie Rozmowy