Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śnięte ryby w Kanale Gliwickim. Wody Polskie interweniują

Dodano: , źródło: Wody Polskie w Gliwicach

18 lutego pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie RZGW w Gliwicach zauważyli na Kanale Gliwickim śnięte ryby. Gliwicki oddział Wód Polskich niezwłocznie podjął interwencję w tej sprawie. 

Śnięte ryby w śluzie Łabędy

O znalezieniu martwych ryb w południowej komorze śluzy Łabędy powiadomiono m.in. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gliwicach oraz Polski Związek Wędkarski w Katowicach. Na miejscu działania prowadzili pracownicy PGW WP RZGW w Gliwicach, WIOŚ, PIW oraz Policja. Z wody wyłowiono kilkadziesiąt kilogramów śniętych ryb.

Kanał Gliwicki pod lupą

W związku ze znalezieniem na śluzie Łabędy śniętych ryb,  Wody Polskie w Gliwicach prowadzą stały monitoring tego obszaru kanału oraz całej drogi wodnej, w razie gdyby ten incydent miał się powtórzyć. Na szczęście ani 19, ani 20 lutego nie odnotowano przypadków występowania śniętych ryb w śluzie Łabędy. Mimo to Wody Polskie nie przerywają działań i pozostają w kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego.

Ładowanie Rozmowy