Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śmiertelny wypadek na autostradzie A1. Droga w kierunku Gliwic jest zablokowana

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Dzisiaj nad ranem na autostradzie A1 doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego zginęła jedna osoba. Droga w kierunku Gliwic jest obecnie całkowicie zablokowana. Policjanci kierują kierowców na objazdy.

Tragiczny wypadek na autostradzie A1

Do wypadku doszło dzisiaj - 11 czerwca, około godziny 9:00 na autostradzie A1, na 461. kilometrze drogi w kierunku Gliwic. Bus zderzył się tam z samochodem ciężarowym.

- Wstępne ustalenia wskazują, że ok. godz. 9.00 kierujący pojazdem marki Ford najechał na tył stojącego w zatorze drogowym pojazdu ciężarowego (ciągnik volvo z naczepą). Siła uderzenia była na tyle duża, że ford odbił się od naczepy, przesunął dalej po pasie ruchu i uderzył w tył naczepy kolejnego pojazdu ciężarowego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł pasażer forda  – poinformowała śląska policja.

Objazd został wyznaczony przez węzeł Woźniki. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia mogą potrwać do około 14:45.

Ładowanie Rozmowy