Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śląska KAS zlikwidowała punkt gier na automatach w Bytomiu

Dodano: , źródło: KAS

Funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ujawnili nielegalne automaty do gier hazardowych. Do zdarzenia doszło na terenie Bytomia.

KAS zlikwidowała kolejny nielegalny punkt gier hazardowych

Lokal, w którym działał nielegalny punkt hazardowy, był strzeżony przez obsługę. Po kilkukrotnym wezwaniu do dobrowolnego otwarcia drzwi i braku reakcji mundurowi weszli do środka przy użyciu siły. W lokalu zastali 40-letnią kobietę, którą przesłuchali w charakterze świadka w związku z procederem prowadzenia i urządzania nielegalnych gier na automatach.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 4 szt. automatów, na których urządzane były nielegalne gry hazardowe oraz gotówkę w kwocie niemal 7 tys. zł. Środki pieniężne najprawdopodobniej przeznaczone były na wygrane.

Postępowanie w sprawie urządzania nielegalnych gier hazardowych poprowadzi Śląski Urząd Celno-Skarbowy w Katowicach. Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier na automatach, a także w określonych przypadkach właścicielom lokali, w których urządzane są te gry, grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać:

Ładowanie Rozmowy