Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Śląscy policjanci zapobiegli niebezpiecznej napaści pseudokibiców

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z Katowic ustalili, że pseudokibice trzech śląskich drużyn chcą napaść na pseudokibiców z Gliwic podczas ich treningu na siłowni. Stróże prawa zapobiegli napaści i starciu chuliganów. Znalezione przez nich niebezpieczne przedmioty świadczą o tym, że spotkanie mogło zakończyć się dla wielu osób tragicznie.

Śląscy policjanci zapobiegli niebezpiecznej napaści pseudokibiców

Policjanci z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Katowicach uzyskali informację, z której wynikało, że w piątkowy wieczór może dojść do napaści pseudokibiców z Katowic, Rybnika i Zabrza na pseudokibiców gliwickiej drużyny piłki nożnej.

- Do ataku miało dojść na terenie siłowni w centrum Gliwic. Informacja ta została przekazana do Centrum Operacyjnego KWP w Katowicach oraz gliwickim policjantom i mundurowym z katowickiego oddziału prewencji, którzy od razu ruszyli we wskazany rejon, aby zapobiec napaści i starciu pomiędzy pseudokibicami - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 

Jeden z pseudokibiców próbował potrącić policjanta

Policjanci z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Katowicach zablokowali drogi wyjazdowe z parkingu, na którym pseudokibice zostawili swoje samochody. Kiedy mężczyźni zorientowali się, że na miejscu są policjanci, usiłując uniknąć legitymowania, próbowali zbiec do swoich samochodów i odjechać.

- Kierowca jednego z pojazdów chcąc wyjechać z parkingu, próbował potrącić policjanta. Na szczęście szybka reakcja kryminalnego zapobiegła tragedii, a dwóch mężczyzn z samochodu zostało zatrzymanych. W trakcie policyjnych działań zatrzymany został również pseudokibic jednego ze śląskich klubów piłkarskich, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Pozostali pseudokibice zostali wylegitymowani - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 

Podczas kontroli pojazdów policjanci znaleźli w nich niebezpieczne narzędzia, w postaci maczet, trzonków siekier, rakietnic oraz sprzęt do sztuk walki, jak np. ochraniacze zębów i rękawice do mieszanych sztuk walk. 

Kliku z mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibiców.

Ładowanie Rozmowy