Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Słaba jakość powietrza w województwie śląskim. Unikaj przebywania na zewnątrz!

Dodano: , źródło: Airly, ekostrateg.com

Zimą jakość powietrza, którym oddychamy, zawsze jest nieco niższa – wszystko to za sprawą trwającego sezonu grzewczego. Wskaźnik PM 10 w niektórych większych miastach przekroczony jest nawet o 100%.

Bywało lepiej

W związku z niską temperaturą i mrozem, stan zanieczyszczenia powietrza w województwie śląskim jest dziś (6 lutego) szczególnie wysoki. W Chorzowie, w okolicach godziny 14:00, wskaźnik PM 10 przekroczony jest o 88%, w centrum Katowic – 112%, a we wsi Orzech aż o 192%! Największy poziom zanieczyszczenia czujniki wskazywały z samego rana -  w okolicach godz. 8:00, wskaźnik PM 10 w Mikołowie był przekroczony o 254%, a w Tychach aż o 334%! Czystość powietrza w Rudzie Śląskiej była zaś określana słowem „dostateczna” lub „zła”, w zależności od części miasta. Również w wielu mniejszych miejscowościach w województwie śląskim dziś rano wskaźniki pokazywały ogromne zanieczyszczenie.

Alarm smogowy – czego unikać?

Gdy zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie wysokie, zaleca się unikania nadmiernej aktywności fizycznej poza domem – tyczy się to zarówno osób zdrowych, jak i chorych. Zanieczyszczone powietrze może negatywnie wpływać na nasze samopoczucie i przede wszystkim utrudniać oddychanie.

Na bieżąco stan powietrza w całej Polsce można sprawdzać za pomocą strony internetowej Airly.

?>
Ładowanie Rozmowy