Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

SIM Śląsk wybuduje w Chorzowie ponad 100 mieszkań

Dodano: , źródło: UM Chorzów

Chorzów otrzymał ponad 16 mln zł bezzwrotnego wsparcia z Funduszu Dopłat BGK, na wielką inwestycję mieszkaniową realizowaną tuż przy granicy z Siemianowicami Śląskimi.

W ramach pierwszego etapu budowy, przy ul. Michałkowickiej powstanie jeden budynek z sześcioma kondygnacjami nadziemnymi.

W budynku znajdzie się w nim 112 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni prawie 6,5 tys. m kw.

Przedsięwzięcie realizuje SIM Śląsk

Pozyskanie tak ogromnej kwoty na realizację inwestycji, to bardzo dobra wiadomość. Dzięki temu już w maju będziemy mogli ruszyć z przetargiem. Mieszkania powstaną na ładnej działce, położonej w spokojnym miejscu, na uboczu, a jednak blisko centrum Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich - mówi Marcin Michalik, Wiceprezydent Chorzowa.

Oprócz mieszkań powstaną tu także parkingi i garaże podziemne. Lokale o wielkości od 38 do 72 m kw. będą bardzo komfortowe, oddane "pod klucz”, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po świętach ruszy kolejny nabór wniosków. Zapraszamy do odwiedzenia Urzędu Miasta i siedziby SIM Śląsk na Złotym Rogu. Tutaj będzie można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania - mówi Alina Wadoń, Prezes Zarządu SIM Śląsk.

Ładowanie Rozmowy