Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Samochodem szybciej do Wisły i Szczyrku? Do użytku oddano nową obwodnicę

Dodano: , źródło: foto: http://obwodnicabuczkowic.pl

Wreszcie została udostępniona do użytkowania obwodnica Buczkowic, która powinna znacznie przyspieszyć poruszanie się z centrum aglomeracji w stronę takich miejscowości jak Wisła czy Szczyrk. Nowa droga łączy trasę S1 z drogą wojewódzką 942, a to znaczne ułatwienie dla kierowców wybierających się w tamtą stronę.

To na pewno znakomita wiadomość również dla wszystkich tych, którzy teraz, w okresie zimowych ferii, udają się poszaleć na beskidzkich stokach narciarskich. Mieszkańcy Buczkowic, Wilkowic i Rybarzowic również odetchną z ulgą, bo największy ruch będzie szerokim łukiem omijał te miejscowości.

Inwestycja kosztowała przeszło 55,3 mln. złotych, z czego dotacja unijna wynosiła 44,3 mln. zł. Za tę kwotę wybudowano nie tylko nowoczesną drogę, która ma przetrwać bez większych problemów ponad 50 lat, ale również dwa ronda. Jedno na skrzyżowaniu z ul. Bielską na DW 942 oraz ul. Żywiecką przy DW 945. Ponadto powstały nowe drogi dla obsługi przyległych terenów, wiadukt nad obwodnicą oraz stanowisko do kontroli samochodów.

Ładowanie Rozmowy