Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Rozporządzenie w sprawie utworzenia Ministerstwa Przemysłu przyjęte przez rząd. Znamy dokładną datę uruchomienia ministerstwa i jego lokalizację

Dodano: , źródło: Komunikat rządu ws. przyjęcia rozporządzenia o powołaniu Ministerstwa Przemysłu

Powstanie Ministerstwa Przemysłu zbliża się wielkimi krokami. 20 lutego rząd przyjął rozporządzenie w sprawie utworzenia nowego resortu. 

Rozporządzenie przyjęte

Wedle rozporządzenia, nowe Ministerstwo Przemysłu rozpocznie działalność 1 marca. Na jego czele stanie minister Marzena Czarnecka. Nowy resort powstanie poprzez wyodrębnienie z Ministerstwa Aktywów Państwowych.

- 1 marca powołane zostanie Ministerstwo Przemysłu. Powstanie ono w oparciu o niektóre komórki organizacyjne, które funkcjonują obecnie w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Siedzibą nowego resortu będą Katowice - czytamy w komunikacie rządu.

Na dokładną siedzibę nowego ministerstwa wybrano siedzibę Polskiej Grupy Górniczej.

Czym będzie się zajmowało nowe ministerstwo? 

Głównym obszarem działalności Ministerstwa Przemysły będzie gospodarka złożami kopalń. Pracownicy ministerstwa będą realizowali zadania z zakresu górnictwa węglowego i nie węglowego, związane również z przemysłem koksowniczym oraz hutniczym. Mimo wszystko do najważniejszych zadań ministerstwa będzie należała transformacja energetyczna zarówno Śląska, jak i całej Polski.

Minister przemysłu

Marzena Czarnecka, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, nie była dotychczas znana opinii publicznej. Jest kierownikiem Katedry Transformacji Energetycznej na Uniwersytecie Ekonomicznym i ma na swoim koncie szereg publikacji poświęconych prawu energetycznemu oraz ochronie konsumentów. Współtworzyła program wyborczy w zakresie energetyki. Jest także radcą prawnym i przez kilka lat pracowała jako prawnik Grupy Tauron.

Ładowanie Rozmowy