Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Przed Galerią Katowicką ustawiono gigantyczny las w słoiku. Będzie zdobił plac do września

Dodano: , źródło: Galeria Katowicka, własne, fot. M. Majeranek

Śródziemnomorski lat w sercu Katowic? A dlaczego nie? 21 marca, czyli pierwszego dnia wiosny, przed Galerią Katowicką ustawiono miniszklarnię, w której umieszczono egzotyczne rośliny. Będą cieszyć oko przechodniów aż do września.

Śródziemnomorski las w słoiku przed Galerią Katowicką

W gigantycznym słoiku, w którym zamknięto śródziemnomorski las, znajduje się między innymi palma, oleander, strelicja zwana rajskim ptakiem i drzewko cytrynowe. Roślinną kompozycję uzupełnia bluszcz i paproć.

Las pojawił się przed Galerią Katowicką nieprzypadkowo. W ostatni weekend marca, czyli 24 i 25 marca, klienci będą mogli odebrać las w słoiku do samodzielnego wykonania. Jak wyjaśniają przedstawiciele galerii, nagrodę można odebrać po okazaniu maksymalnie dwóch paragonów na łączną kwotę min. 300 zł. Akcja trwa od 12:00 do 19:00, a ilość nagród jest ograniczona. Punkt odbioru nagród znajdziecie na poz. 0, koło sklepu RTV Euro AGD.

Leśny instapoint i pogotowie dla roślin

Co więcej, na poziomie 0 koło sklepu RITUALS utworzony został leśny instapoint. W galerii funkcjonuje też pogotowie dla roślin.

- Zdarzył Ci się może brak porozumienia z roślinką w domu i mimo wszelkich starań ta odmawia współpracy i zamiast rozkwitać, usycha? Przynieś ją do nas, do roślinnego pogotowia! Zdiagnozujemy i wyleczymy, a Tobie w zamian damy sadzonkę nowej roślinki do wyhodowania. Roślinki można oddawać w punkcie obsługi akcji (poz. 0, koło sklepu RTV Euro AGD). Ilość sadzonek jest ograniczona – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie Galerii Katowice.

 

Ładowanie Rozmowy