Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Prognoza pogody na pierwszy weekend ferii. Czy będzie padał śnieg?

Dodano: , źródło: Pogodadlaslaska.pl - Damian Dąbrowski

Uczniowie śląskich szkół z niecierpliwością wyczekiwali tego momentu. Już wkrótce oficjalnie rozpoczną się tegoroczne ferie zimowe. Czy dzieci i młodzież będą mogli ulepić bałwana? Czy na ferie wróci do nas zima?

Czy na ferie wróci zima?

Przed nami ferie zimowe 2023. Dwutygodniowa przerwa dla uczniów odbywa się w różnym terminie w zależności od województwa. Jako pierwsi zimową przerwę od szkoły rozpoczną uczniowie z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Oficjalnie ferie dla tych województw rozpoczną się w poniedziałek 16 stycznia i potrwają dwa tygodnie, do 27 stycznia.

Pogoda na weekend w województwie śląskim

Śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody na weekend rozpoczynający tegoroczne ferie. Czy będzie padał śnieg?

– Za nami zapowiadany dość słoneczny i ciepły czwartek. W woj. śląskim po południu temperatura wzrosła do ok. 7/9°C. Zimy jak nie było, tak nie ma – czwartkową pogodę podsumował Damian Dąbrowski na swojej stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Jaka pogoda będzie w następne dni? W piątek 13 stycznia nadal bez poprawy. Będzie dość pochmurnie z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura nie przekroczy 8 stopni i możliwy jest mocny wiatr. W nocy nadal zachmurzenie całkowite i duże z przejaśnieniami. Miejscami będą możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura spadnie do ok. 2-4 stopni.

W sobotę 14 stycznia pogoda nieco się poprawi. Nie będzie padać - ani deszcz, ani śnieg.  Zachmurzenie duże z przejaśnieniami do małego. Maksymalna temperatura to 6-8 stopni. Wiatr osłabnie. W nocy znów zacznie się chmurzyć, ale w większości województwa śląskiego nie powinno padać. Termometry pokażą od 2 do 4 stopni i znów wróci mocny wiatr.

Niedziela 15 stycznia znów pochmurna. Miejscami będzie padać deszcz, który w górach może przechodzić w śnieg. Wiatr nadal będzie dość silny. Maksymalna temperatura wyniesie 6-8 stopni. 

Do Polski przyjdzie ochłodzenie

Niestety, w najbliższy weekend nie wróci do nas biała zima, ale już od poniedziałku całą Polskę czeka... ochłodzenie.

– Poniedziałek przyniesie nam zmianę pogody i ochłodzenie, które zostanie z nami w kolejnych dniach – czytamy w komunikacie IMGW.

Jak informuje IMGW, od poniedziałku 16 stycznia do czwartku 19 stycznia w całej Polsce będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Okresowo będzie padać deszcz, deszcz ze śniegiem i śnieg. Prognozowana temperatura minimalna od -2 do 1 stopnia, a maksymalna od 0 do 5 stopni. 

Jeśli prognozowana pogoda nie ulegnie zmianie, istnieje szansa, że w przyszłym tygodniu w naszym województwie spadnie śnieg.

Ładowanie Rozmowy