Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pościg w Mikołowie! Kierowca podczas ucieczki próbował potrącić policjantów

Dodano: , źródło: PAP, Fakt

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj w Mikołowie. Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli, a podczas ucieczki próbował potrącić interweniujących policjantów. Oddali oni strzały w opony jego samochodu.

Do zdarzenia doszło wczoraj (10 stycznia) około godziny 20 w Mikołowie. Kierowca Audi A6 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 44 z ulicą Podleską nie zatrzymał się na czerwonym świetle. Całą sytuację widzieli policjanci. Chcieli zatrzymać auto.

Kierowca nie miał zamiaru jednak tego zrobić i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Udało się go wyprzedzić. Kiedy policjanci wyszli z samochodu, kierowca, który wcześniej uciekał, znowu ruszył i próbował przejechać funkcjonariuszy. Ci oddali strzały w opony samochodu. Po chwili audi uderzyło w bariery ochronne.

Kierowcą okazał się 25-letni mieszkaniec Katowic. Kierowca doznał obrażeń i otrzymał pomoc przedmedyczną, ale według dotychczasowych informacji nie został postrzelony. Katowiczanin został zatrzymany. Nie wiadomo, dlaczego uciekał. Będzie to przedmiotem wyjaśniania.

Ładowanie Rozmowy