Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Polska Grupa Górnicza zmniejszyła limity na zakup węgla. Już nie kupimy 5 ton jednorazowo

Dodano: , źródło: PGG S.A./Business Insider

PGG zdecydowało się na obniżenie limitu zakupu węgla z dotychczasowych 5 ton. W tej chwili jednorazowo można nabyć jedynie 3 tony. Powodem ma być udostępnienie zapasów surowca większej liczbie klientów.

Po ubiegłotygodniowych podwyżkach cen węgla średnio o 20 procent w sklepie internetowym Polskiej Grupy Górniczej i przeznaczeniu do sprzedaży ponad 120 tysięcy ton węgla dla klientów indywidualnych (co było dotychczasowym rekordem spółki) PGG S.A. zdecydowało się właśnie na zmniejszenie limitów zakupowych podczas zamówień węgla w sklepie online.

W tej chwili w e-sklepie jednorazowo można kupić maksymalnie 3 tony węgla, a nie jak dotychczas 5. Ograniczenie ilości sprzedawanego węgla na jednego odbiorcę ma sprawić, że opał będzie mogła kupić znacząco większa liczba klientów.

W PGG mniej węgla podczas jednorazowego zakupu

Aby zwiększyć dostępność surowca dla odbiorców indywidualnych oraz umożliwić kupno węgla jeszcze większej liczbie klientów, spółka wprowadziła od 22 sierpnia w odbiorze gotówkowym na kopalniach limit 3 ton dla jednego klienta (dotychczas 5 ton) – informuje w oficjalnym komunikacie PGG S.A.

Od początku roku do ostatniego piątku w e-sklepie PGG opał zakupiło ponad 190 tys. klientów, a do gospodarstw domowych w ten sposób trafiło blisko 800 tysięcy ton węgla.

Zakup węgla nie tylko w sklepie PGG. JSW uruchomiła sprzedaż

Jak przypomina serwis Business Insider, PGG nie jest jedynym dystrybutorem węgla, gdyż w ubiegłym tygodniu o uruchomieniu sprzedaży opału poinformowała Jastrzębska Spółka Węglowa, będąca największym producentem węgla koksowego w Unii Europejskiej.

Podaż węgla ma wynieść do 180 ton na dobę, a będzie sprzedawany przez kopalnię Budryk w Ornontowicach z limitem 3 ton na klienta.

Ładowanie Rozmowy