Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Policja poszukuje 52-latka podejrzanego o morderstwo rodziny w Borowcach. Trwa obława

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Częstochowscy śledczy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myszkowie wyjaśniają okoliczności śmierci 3 osób w miejscowości Borowce. W nocy w domu ujawniono zwłoki małżeństwa i ich 17-letniego syna. W sprawie poszukiwany jest 52-letni Jacek Jaworek podejrzany o dokonanie zabójstwa.

Tragedia w Borowcach koło Częstochowy

Dzisiejszej nocy około godz. 1.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z domów w miejscowości Borowce (gm. Dąbrowa Zielona). Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, ujawnili zwłoki 3 osób. 

- Okazali się nimi mieszkańcy domu: 44-letnia kobieta, 44-letni mężczyzna oraz ich 17-letni syn. Czynności na miejscu, mające na celu wyjaśnieniu przyczyny, przebiegu i okoliczności tego tragicznego zdarzenia, prowadzą policyjni śledczy pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Myszkowie - czytamy na stronie Śląskiej Policji. 

Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM, mieli oni rany postrzałowe. Według relacji świadków, w domu, gdzie doszło do tragedii, około godz. 1 w nocy miała mieć miejsce awantura, po której podejrzany o dokonanie zbrodni odjechał w nieznanym kierunku.

Jak poinformował PAP rzecznik częstochowskiej prokuratury prok. Tomasz Ozimek, w chwili zbrodni w mieszkaniu był jeszcze młodszy, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa. Nastolatek opuścił dom i schronił się u rodziny.

Trwa obława na Jacka Jaworka. Alert RCB

Częstochowscy policjanci na podstawie polecenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie poszukują mężczyzny podejrzanego o zabójstwo rodziny. Poszukiwany to 52-letni mieszkaniec Częstochowy Jacek Jaworek. Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu poszukiwanego mężczyzny, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112.

O godz. 13.11 w sobotę 10 lipca Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zdecydowało się wysłać ostrzeżenie do mieszkańców o niebezpiecznym przestępcy.

- Uwaga! Niebezpieczny przestępca! - taki komunikat na telefony komórkowe dostali mieszkańcy woj. śląskiego wraz z odnośnikiem do komunikatu Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy