Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pociąg z Polski do Chorwacji nie wystartuje w tym roku. Turyści zawiedzeni

Dodano: , źródło: RegioJet

W zeszłym roku sieć obiegła informacja o uruchomieniu linii kolejowej z Polski do Chorwacji. Zapowiadano, że Polacy będą mogli skorzystać z niej już w 2022 roku. Niestety okazuje się, że turyści są zmuszeni do znalezienia innego środku transportu, jeżeli mają zamiar spędzić wakacje w Chorwacji. 

Linia Polska-Chorwacja jeszcze nie w tym roku

Wieść o uruchomieniu przez czeskiego przewoźnika JegioJet połączenia kolejowego Polska-Chorwacja wywołała euforię wśród turystów. W sieci pojawiła się informacja, że linia zostanie uruchomiona w 2022 roku, aby spragnieni słońca i pięknych widoków turyści mogli wyjechać pociągiem na wyczekiwany urlop. Niestety, okazuje się, że w tym roku Polacy nie pojadą jeszcze koleją nad Adriatyk. Dziennikarz Przemysław Adamski dotarł do informacji, że linia na pewno nie powstanie przed wakacjami 2022.

RegioJet nigdy nie podało daty

Co ciekawe, okazuje się, że RegioJet nigdzie nie ogłosił informacji, że pociąg linii Polska-Chorwacja wyruszy w 2022 roku. Mimo że powstał już wstępny rozkład jazdy, pociągu nie uwzględniono w rozkładach PKP. Oznacza to, że w tym roku turyści będą musieli skorzystać z innego środku transportu, aby dostać się bezpośrednio do Chorwacji.

Połączenie marzeń

Na trasie linii Polska-Chorwacja znajdą się 4 śląskie miasta: Katowice, Tychy, Rybnik oraz Wodzisław Śląski. Pociąg będzie ruszał z Krakowa, przejedzie przez Katowice, Tychy, Rybnik i Wodzisław. Następnie ruszy przez Ostrawę, Otrokowice, Brzecław, Wiedeń oraz Graz. W stolicy Chorwacji, Zagrzebiu, pociąg zostanie podzielony na 2 części – jedna pojedzie do Rijeki, druga zaś do Splitu.

Ładowanie Rozmowy