Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Pierwsza edycja LIBERO 71 SKIM Silesia Cup 2020 już za nami

Dodano: , źródło: materiały zewnętrzne

Pierwsza edycja LIBERO 71 SKIM Silesia Cup 2020 już za nami. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i przyniosło wiele pozytywnych emocji. Na zawody przybyli goście z całej Polski, w tym sportowcy z Sopotu, Poznania, Łodzi oraz Wrocławia.

Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach: Open, Junior, Ladies oraz PRO.

W kategorii Open zwyciężyli:

• Michał Szczuraszek (I miejsce),
  • Oliwier Łukaszczyk (II miejsce)
  • oraz Jan Tomaszewski (III miejsce).

Najlepszymi juniorami do 12. roku życia okazali się: Jan Szczuraszek, Wiktor Laksa, Kacper Ciupek, a wśród nieco starszych do 16 lat zwyciężyli: Oliwier Łukaszczyk, Jakub Czembor, Dominik Meisner.

W kategorii Ladies wyłoniono następujące laureatki:

• Agatę Oporę (I miejsce),
  • Agatę Gadaczkę (II miejsce)
  • oraz Maję Juncewicz (III miejsce).

Nagrodę specjalną dla najbardziej perspektywicznego zawodnika turnieju otrzymał zwycięzca II miejsca w kategorii Junior do 12 lat - Wiktor Laksa.

Wśród profesjonalistów zwyciężył czterokrotny mistrz Europy Adrien Raza, drugie miejsce zajął Grzegorz Kuta a trzeci na podium znalazł się Daniel Sikorski.
Gość specjalnym wydarzenia Adrien Raza nie tylko rywalizował w kategorii PRO, ale również inspirował fanów skimboardingu pokazowymi przejazdami.

To dopiero początek skimboardingowych emocji na Śląsku. W planach jest kolejna edycja z udziałem aktualnego mistrza świata oraz wprowadzenie turnieju LIBERO x 71 SKIM SILESIA CUP w poczet tour'u zawodów i federacji European Skimboarding Cup.