Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Od lat miasto Gliwice chciało kupić od SRK stadion na Sośnicy, ale spółka sprzedała go na licytacji

Dodano: , źródło: foto: Marcin Kiełpiński Facebook

Spółka Restrukturyzacji Kopalń wystawiła na aukcję stadion sportowy znajdujący się przy ul. Dzionkarzy na Sośnicy. Miasto Gliwice od wielu lat starało się nabyć obiekt, jak się jednak okazuje, w magistracie nikt nawet nie wiedział, że w tej sprawie został ogłoszony przetarg.

SRK wystawiło obiekt na licytację, chociaż od wielu lat gliwiccy urzędnicy składali korzystne propozycje na jego wykup. Spółka nie zdecydowała się także poinformować tamtejszy urząd miasta o możliwości wzięcia udziału w licytacji, a chociaż nie miała przecież takiego obowiązku, władze Gliwic są zaskoczone i nie kryją rozczarowania. Wcześniej zakupem był zainteresowany również między innymi klub Piast Gliwice.

O sprawie poinformował na swoim profilu facebookowym Marcin Kiełpiński, gliwicki radny:

W piątek 10.01.2020r. SRK - Spółka Restrukturyzacji Kopalń sprzedała w przetargu stadion sportowy w Sośnicy. Cena sprzedaży jak i nowy właściciel jeszcze nieznani, sprzedający nie chce ujawnić żadnych szczegółowych informacji... W tej chwili przygotowywane są dokumenty do podpisania aktu notarialnego między stronami by sfinalizować cały zakup - pisze Marcin Kiełpiński - A więc nie udało się mimo wielokrotnych prób Miasta Gliwice nabyć obiektu w mienie gminy. SRK za każdym razem wyrażało chęć zamiany stadionu z miastem na interesujące ich działki o podobnej wartości, jednak gdy dochodziło do konkretów umywali ręcę od całego procederu..

Nie wiadomo kto jest nabywcą, ani za jaką kwotę stadion został sprzedany. Jak twierdzi sam radny, dowiedział się on z nieoficjalnych źródeł, że nabywca nie jest w żaden sposób związany ze sportem. W tym jednak przypadku trzeba zaznaczyć, że teren jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, który zakłada w tym miejscu usługi związane ściśle z aktywnością sportową.

 

Ładowanie Rozmowy