Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Nowy PET-CT w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie

Dodano: , źródło: UM Chorzów

Jako jedyny szpital powiatowy w Polsce, Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie otrzymał w ramach konkursu z Ministerstwo Zdrowia 15 milionów złotych na zakup nowego sprzętu PET-CT!

W Chorzowie pojawił się nowy PET-CT

ZSM jest także jedynym szpitalem, który wykonuje już badania z wykorzystaniem tego nowego sprzętu. 13 lutego Wojewoda Śląski Marek Wójcik, Prezydent Andrzej Kotala, Dyrektor ZSM Jerzy Szafranowicz i dr n.med. Katarzyna Lipka - Kierownik Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej w ZSM przecięli wstęgę, jednocześnie inaugurując jego funkcjonowanie w Pracowni PET-CT w chorzowskim szpitalu.

Pracownia PET-CT, która działa w ramach Zakładu Radiologii, Diagnostyki Obrazowej i Medycyny Nuklearnej wykonuje badania należące do grupy badań radioizotopowych wykorzystywanych głównie w onkologii, a także w diagnostyce schorzeń kardiologicznych, neurologicznych oraz stanów zapalnych. Badanie PET-CT umożliwia wczesne wykrycie zmian nowotworowych, wznowy choroby nowotworowej, a także ocenę jej stopnia zaawansowania. Pracownia przystosowana jest do wykonywania badań zarówno u pacjentów dorosłych jak i u dzieci.

Całkowita wartość inwestycji PET-CT to ponad 16 milionów złotych.

Ładowanie Rozmowy