Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Nastolatkowie znęcali się nad młodszymi dziećmi. Szokujące nagrania z Chorzowa!

Dodano:

Wstrząsające nagrania z Chorzowa! Nastolatkowie stosowali przemoc rówieśniczą wobec młodszych kolegów i nagrywali wszystko telefonem komórkowym. Nagrania trafiły do policjantów, którzy namierzyli już wszystkich sprawców i poszkodowanych. Sprawę komentuje prezydent Chorzowa.

Chorzów. Sprawcy znęcali się nad 9 i 10-latkiem!

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania z Chorzowa przedstawiające 14-latkę oraz kilka innych nieletnich osób, którzy znęcają się nad młodszymi dziećmi. Na nagraniach widać m.in. jak nastolatka przytrzymuje młodszego od siebie chłopca, obraża go i zmusza do robienia niektórych rzeczy. Chłopiec płacze i prosi, aby go puściła. Szokujące sytuacje miały miejsce w minionym tygodniu na chorzowskim placu zabaw i zostały utrwalone telefonem komórkowym. Jak donoszą internauci, jednym z poszkodowanych był 9-letni chłopiec cierpiący na autyzm.

Jeszcze przed publikacją nagrań w Internecie, zostały one przekazane policjantom przez dyrekcję jednej z chorzowskich szkół i już wtedy rozpoczęto działania w tej sprawie.

WIDEO

– Z tego co nasi policjanci ustalili, na tych nagraniach łącznie pięcioro nastolatków w wieku od 13 do 14 lat się dopuszcza tych czynów. Mamy dwóch poszkodowanych - 9 i 10-latka. Policjanci znają tożsamość wszystkich tych sprawców – powiedział mł. Asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Sprawa najpewniej zakończy się w sądzie rodzinnym. Sprawcy zostali już ustaleni i będą odpowiadać za przestępstwo z art. 191 kodeksu karnego, czyli mówimy tutaj o zmuszaniu poprzez przemoc lub groźby do określonego zachowania. 

Sprawę komentuje prezydent Chorzowa

Do sprawy odniósł się również Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa, którego poruszyły zamieszczone w mediach społecznościowych nagrania. Poinformował, że trwa postępowanie wyjaśniające i że chorzowski Urząd Miasta jest w stałym kontakcie ze szkołami, do których uczęszczają dzieci oraz ich rodzicami. Prezydent prosi też o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów w Internecie, które mogą być krzywdzące dla zaangażowanych w sprawę dzieci.

– Ze swej strony chciałbym zaapelować i prosić Państwa o powstrzymanie się od emocjonalnych wpisów, od internetowego hejtu, linczu i wydawania wyroków.  Nieletnim była ofiara, ale też i ci, którzy się nad nią znęcali. Bądźmy odpowiedzialni, nie podgrzewajmy atmosfery, bo są to jeszcze dzieci, którym poprzez wpisy w internecie możemy zrobić jeszcze większą krzywdę – przekazała Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Ładowanie Rozmowy