Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Metropolia: Awaria ŚKUP trwa. Bilety długookresowe na przejazdy komunikacją miejską można kupić w aplikacji mPay

Dodano: , źródło: ZTM, Mpay, fot. M. Majeranek

Awaria systemu ŚKUP w w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii trwa. Od kilku dni nie działają kasowniki w pojazdach, automaty biletowe, portal ŚKUP, System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a także aplikacja Mobilny ŚKUP. Gdzie zatem kupić bilety? Od 15 lutego bilety długookresowe ZTM dostępne w aplikacji mPay.  

Gdzie kupić bilety na przejazd komunikacją miejską?

Jak informuje ZTM, bilety jednorazowe w wersji elektronicznej można kupować w zewnętrznych aplikacjach mobilnych. Są to: 

  • SkyCash, 
  • mPay, 
  • moBilet, 
  • zBiletem.pl,
  • JakDojade. 

W wersjach papierowych bilety dostępne są w kioskach oznaczonych logo ŚKUP, Punktach Obsługi Pasażera, u kierowców oraz w 12 automatach solarnych, których lista znajduje się na stronie internetowej ZTM.

Powrót do starych kasowników

Awaria ŚKUP wymusiła powrót do kasowników, o których wielu z nas już zapomniało. Jak wyjaśnia ZTM, bilety papierowe należy kasować w tradycyjnych kasownikach znajdujących się w pojazdach. 

W sytuacji, kiedy – z jakichkolwiek powodów – nie jest to możliwe, należy udać się do kierowcy, który skasuje bilet poprzez jego stosowne oznaczenie. Dodatkowo na czas awarii dopuszczono jeszcze jedną możliwość: pasażerowie, którzy korzystają z tramwaju, mogą skasować bilet w awaryjnie zamontowanych kasownikach dziurkujących – wskazuje ZTM w komunikacie prasowym.

Dodano też, że w przypadku przedstawionej powyżej sytuacji, na odwrocie biletu należy jednocześnie nanieść długopisem datę oraz godzinę skasowania biletu. To jednak nie wszystko. W czasie awarii dopuszczono jeszcze jedną możliwość „kasowania biletu”.

- Datę oraz godzinę skasowania biletu można samemu nanieść długopisem na jego odwrocie – informują przedstawiciele ZTM.

A co z biletami długookresowymi na przejazdy komunikacją miejską?

Te, jak zapowiadano, od środy 15 lutego, w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii można kupić w aplikacji mPay, która jest darmowa i dostępna w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Korzystając z tego rozwiązania, można nabyć wszystkie bilety długookresowe, w tym imienne (spersonalizowane) oraz na okaziciela. 

- Jeśli tylko dany kontrahent wyrazi takie życzenie, zawsze chętnie wprowadzamy do oferty bilety okresowe, jest to korzystne zarówno dla nas z biznesowego punktu widzenia, jak i dla użytkownika, który zyskuje komfort posiadania kompletnego asortymentu w jednym miejscu  - komentuje Katarzyna Dobosz, Manager ds. Relacji z Partnerami mPay S.A

Aby korzystać z aplikacji, należy ją zainstalować w telefonie, zarejestrować się, a następnie zasilić  pieniędzmi swoją elektroniczną portmonetkę mPay. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o regularnych zasileniach konta.  

Ceny biletów ZTM kupowanych przez aplikację są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży, a bilet możemy zakupić tuż przed wejściem do pojazdu - pojawi się w zakładce „Moje Bilety” natychmiast po zatwierdzeniu płatności.  

mPay zapłacisz nie tylko za przejazd komunikacją miejską


Przypomnijmy, że mPay sukcesywnie wprowadza nowe usługi, aby aplikacja była jak najbardziej funkcjonalna dla klientów. Korzystając ze smartfona, można już płacić za przejazd autostradami, kupować bilety na pociągi PKP Intercity oraz kolei regionalnych, a także bilety komunikacji miejskiej w ponad 100 miastach. W mPay można wybrać także korzystne ubezpieczenie (np. na podróż czy samochodu), zrobić przelew, nadać przesyłkę kurierską, kupić bilety na wiele atrakcji oraz opłacić dostęp do serwisów filmowych i muzycznych. Dzięki współpracy z partnerami poprzez mPay można także zainwestować w akcje, obligacje oraz cieszące się największym zainteresowaniem ETF-y.

Ładowanie Rozmowy