Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Mateusz Morawiecki odwiedzi dziś Park Śląski w Chorzowie

Dodano:

Dziś, 12 lipca, premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Chorzowa. Jego wizyta związana będzie z otwarciem Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim.

Otwarcie Ogrodu Japońskiego odbędzie się w poniedziałek 12 lipca. W spotkaniu związanym z zakończeniem inwestycji swój udział zapowiedział Premier Mateusz Morawiecki. Wystąpienie Prezesa Rady Ministrów odbędzie się o godzinie 15:45.

Mateusz Morawiecki odwiedzi Ogród Japoński w Parku Śląskim

Podczas otwarcia Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim przewidziano wiele atrakcji dla miłośników kraju wschodzącego słońca, a między innymi ceremonię parzenia herbaty, pokaz sztuki zakładania kimona i warsztaty origami.

Pomysł wybudowania Ogrodu Japońskiego w Parku Śląskim pojawił się już w ubiegłym stuleciu. Budowę rozpoczęto w drugiej połowie lat 60. XX w. na podstawie projektu Edwarda Bartmana. Wówczas wszystkie większe aglomeracje budowały podobne ekspozycje, a w naszym regionie była również ambicja, aby stworzyć taki ogród. Nie udało się go jednak dokończyć i Ogród Japoński po prostu zniknął z Parku Śląskiego. Dziś, po 55 latach, udało się wrócić do tej wizji i z sukcesem ją zrealizować.

Ładowanie Rozmowy