Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Krzysztof Respondek został patronem szkoły

Dodano: , źródło: Zdjęcia: https://soswtg.pl

Pół roku temu pożegnaliśmy Krzysztofa Respondka, aktora, artystę kabaretowego, piosenkarza. Od kilku dni patronuje on jednej z placówek oświatowych w Tarnowskich Górach. 

Krzysztof Respondek patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Kilka dni temu odbyła się wyjątkowa uroczystość, świętowano kolejną dekadę działania  Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Przy okazji rocznicy placówka otrzymała także swojego patrona. 

Krzysztof Respondek patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Uroczystość nadania imienia powiązana była z obchodami Jubileuszu 60-lecia powstania szkoły. Dzisiejsze świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw św. Józefa Robotnika. Po mszy uczestnicy złożyli kwiaty i znicze na grobie śp. Krzysztofa Respondka oddając cześć patronowi - czytamy na stronie powiat.tarnogorski.pl.

Nie wszyscy wiedzą, że Krzysztof Respondek od lat udzielał się także charytatywnie, wspierając m.in. osoby niepełnosprawne. Tym bardziej cieszy, że jego nazwisko będzie patronować tak wyjątkowej instytucji. 

Oficjalnie i uroczyście ogłaszamy, że jesteśmy Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym im. Krzysztofa Respondka w Tarnowskich Górach.
Patronem Ośrodka został nasz przyjaciel, człowiek wyjątkowy, o ogromnym sercu, zaangażowany między innymi w działalność fundacji na rzecz osób z dysfunkcjami, który nad problemem niepełnosprawności pochylał się ze szczególnym szacunkiem. czytamy na stronie soswtg.pl.

SOSW w Tarnowskich Górach jest  placówką prowadzoną przez Starostwo Powiatu Tarnogórskiego. Dedykowany jest dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Szkoła posiada własny internat, zapewnia swoim podopiecznym m.in. kompleksowe zajęcia socjoterapeutyczne oraz liczne wyjazdy krajowe i zagraniczne. 

Krzysztof Respondek - krótka biografia

Krzysztof Respondek urodził się w Miasteczku Śląskim w roku 1969. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu (wydział zamiejscowy krakowskiej uczelni), a w latach 1992-99 był aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie. W 1999 roku dołączył do Kabaretu Rak, z którym związanym był aż do śmierci. 

Choć był silnie związany ze sceną kabaretową i lokalną sceną artystyczną, cała Polska znała go także jako aktora telewizyjnego. Przez wiele lat występował w serialu Barwy Szczęścia, Świętej wojnie, zagrał w głośnym filmie Laura oraz programach Jak oni śpiewają oraz Twoja Twarz Brzmi Znajomo. 

Odszedł w grudniu 2023 roku, w wyniku zawału serca. Spoczął w Tarnowskich Górach.
 

Ładowanie Rozmowy