Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Koronawirus w szkole i przedszkolu! Przedszkole zamknięte, co z egzaminami w szkole?

Dodano: , źródło: TVS

Koronawirus w przedszkolu w Świętochłowicach. Zakażenie zdiagnozowano u jednej osoby. Działalność placówki trzeba było zawiesić. Koronawirus wykryto też w jednej ze świętochłowickich szkół.

Zobacz także: Liczba zakażonych koronawirusem górników idzie już w tysiące!

 

Od razu zgłoszono to do Miejskiego Zarządu Oświaty . Pani dyrektor skomunikowała się z nami. Podjęliśmy decyzję na jej wniosek o zawieszenie działania i funkcjonowania placówki. 13 pracowników, w tym pięciu nauczycieli łącznie z dyrektorem jest na kwarantannie. Osiem osób to pracownicy administracji i obsługi. Natomiast na 21 dzieciaków, które uczęszczały w tamtym tygodniu do placówki mamy dziewiątkę dzieci, które miały kontakt i są na kwarantannie – mówi Dorota Leszczyńska, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Świętochłowicach

Zanim dzieci będą mogły wrócić do przedszkola to zostanie zdezynfekowana. Obecność koronawirusa potwierdzona została także w dwóch innych placówkach w mieście – chodzi o Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i Szkołę Podstawową nr 1.

 

Mamy też jeden przypadek w Szkole Podstawowej nr 1. jeden pracownik już ma stwierdzony wynik pozytywny. A niestety w najbliższych trzech dniach będą tam przeprowadzane egzaminy dla ósmoklasistów w związku z czym reagujemy natychmiast i przenosimy te egzaminy do innego budynku, do Szkoły Podstawowej nr 5 i tak zabezpieczamy szkołę na tyle, żeby dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 mogły w terminie te egzaminy przejść – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic.

Miejskie Przedszkole nr 12 wznowiło działalność 25 maja. Teraz zamknięte zostało do odwołania. Władze Świętochłowic w związku z sytuacją apelują do mieszkańców miasta o zachowanie dwumetrowego dystansu w miejscach publicznych i noszenie maseczek tam, gdzie występują duże skupiska ludzi. Jak dodał Daniel Beger – w przeciwnym razie konieczne będzie zamykanie kolejnych miejsc, co będzie dezorganizowało prace rodziców i firm w których pracują.

 

Ładowanie Rozmowy