Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Koleje Śląskie uruchomią regularne połączenia na trasie Katowice-Kraków

Dodano: , źródło: UMWS / fot. Tomasz Żak

Koleje Śląskie pojadą do Krakowa. Nowa oferta zacznie obowiązywać od 13 grudnia 2020 roku.

Znakomite informacje dla pasażerów przekazali w trakcie konferencji prasowej Beata Białowąs, członek Zarządu Województwa Śląskiego oraz prezes Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki. Z tej okazji w trasę do Krakowa wyruszył pociąg Powstaniec Śląski. Przejazd był bezpłatny.

Z usług Kolei Śląskich skorzystało w ubiegłym roku 20 mln pasażerów i śląski przewoźnik cały czas wzbogaca swoją ofertę. Połączenie z Krakowem to doskonała wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy w komfortowych warunkach będą mogli odwiedzić stolicę małopolski, dojechać do pracy, na uczelnię czy odwiedzić bliskich – podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Regularne połączenia z Krakowem mają zostać uruchomione wraz z nowym rozkładem jazdy, od 13 grudnia 2020 roku. Według zapewnień przedstawicieli spółki najszybsze połączenie ze stolicą małopolski może potrwać zaledwie 62 minuty, a z obsługą stacji pośrednich 72 minuty.

Zależy nam na tym, by to połączenie było znacznie szybsze niż dotychczasowa oferta innych przewoźników i wierzę, że kolej stanie się realną alternatywą dla podróży samochodem – dodaje członek Zarządu Województwa Śląskiego, Beata Białowąs.

To historyczny moment, który pokazuje, że strategia przyjęta przez Województwo Śląskie i Koleje Śląskie jest skuteczna. Uruchamiamy codzienne połączenia z Krakowem i wierzę, że ta oferta spotka się z ogromnym zainteresowaniem pasażerów, o czym może świadczyć fakt, że wszystkie miejsca na dzisiejszy przejazd specjalny rozeszły się w dwie minuty – mówił prezes Kolei Śląskich, Aleksander Drzewiecki.

Prezes Kolei Śląskich wspomniał także o specjalnej ofercie dla osób posługujących się legitymacją „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony Dla Zdrowia Narodu”, którzy w tegoroczne wakacyjne weekendy będą mogli podróżować pociągami Kolei Śląskich z 50 proc. zniżką.

Ładowanie Rozmowy