Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowice: Makabryczny wypadek na finiszu Tour de Pologne

Dodano: , źródło: TVP Sport / Sport Interia

Makabryczna kraksa miała miejsce na finiszu pierwszego etapu 77. Tour de Pologne. Dylan Groenewegen zepchnął do barierek Fabio Jakobsena. Biuro wyścigu poinformowało, że kolarz Deceuninck-Quick Step jest w śpiączce farmakologicznej, a jego stan jest poważny.

Do makabrycznie wyglądającej kraksy doszło tuż przed metą pierwszego etapu TdP 2020. Dylan Groenewegen wepchnął Fabio Jakobsenaw barierkę ochronną. W wyniku tego zdarzenia upadło jeszcze kilku kolarzy, ucierpiał też stojący przy barierce sędzia.

- Wyglądało to fatalnie. Tu jest bardzo szybki finisz. Nie fair jazda zawodnika, który wygrał. Na finiszu, od środka jezdni, zaczął zmieniać tor jazdy, zjeżdżał coraz bardziej na prawo. Gdy widział, że wyjeżdża mu tam rywal, wystawił łokieć i popchnął go na barierki. Tak się nie robi. Z komisją sędziowską na pewno go zdyskwalifikujemy - skomentował w studiu TVP Sport Czesław Lang.

Jakobsen wpadł w barierki, przy których znajdował się jeden z sędziów. Oboje są w cięzkim stanie. Fabio Jakobsen został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

Ładowanie Rozmowy