Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katowiccy policjanci ewakuowali seniorkę z płonącego mieszkania!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Policjanci z komisariatu I w Katowicach ewakuowali seniorkę z mieszkania, w którym wybuchł pożar. Starsza kobieta nie mogła sama opuścić lokalu, gdyż na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Dzięki szybkiej reakcji policjantów kobiecie nic się nie stało i po akcji gaśniczej mogła wrócić do mieszkania.

Na ratunek seniorce w trakcie pożaru

W sobotnie popołudnie dyżurny z Komisariatu Policji I w Katowicach odebrał zgłoszenie o pożarze w jednej z kamienic przy ulicy Wilimowskiego. Kobieta mieszkająca ze swoją babcią prosiła o szybką pomoc, gdyż pożar objął jej mieszkanie, uniemożliwiając ucieczkę niepełnosprawnej ruchowo seniorce. Zgłaszająca nie potrafiła udźwignąć babci, aby móc ją ewakuować. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowego, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce. Pomimo gęstego dymu i ognia, weszli do mieszkania i jeszcze przed przyjazdem strażaków sierż. Oliwia Zyg i post. Wojciech Górecki ewakuowali 77-letnia kobietę. Kilka chwil później na miejscu byli już strażacy, którzy ugasili pożar. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń i nie była potrzebna pomoc medyczna.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do pożaru mogło dojść ze względu na nagrzanie ubrań znajdujących się w pobliżu pieca kaflowego i ich zapłonu. Po przeprowadzonych działaniach gaśniczych strażacy kilkukrotnie sprawdzili pomieszczenia kamerą termowizyjną oraz czujnikiem Terta, tak aby kobiety mogły bezpiecznie wrócić do swojego mieszkania.

Ładowanie Rozmowy