Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Katarzyna Kuczyńska-Budka startuje w wyborach na prezydenta Gliwic

Dodano: , źródło: FB kandydatki

Gliwicka radna, a prywatnie żona Borysa Budki, Katarzyna Kuczyńska-Budka, ogłosiła swój start w wyborach samorządowych. Powalczy o fotel prezydenta Gliwic. W walentynki, 14 lutego, oficjalnie potwierdziła swoją kandydaturę.

Powalczy o stanowisko prezydenta

Katarzyna Kuczyńska-Budka od 2018 roku jest gliwicką radną – to jej pierwsza kadencja w radzie miasta. Jest urodzoną gliwiczanką, która mieszka w tym mieście przez całe życie. Nic zatem dziwnego, że to właśnie ona została wskazana przez Radę Powiatu Gliwice Platformy Obywatelskiej na kandydatkę na prezydenta tego miasta. 
 

- Miasto to przede wszystkim mieszkańcy, wspólnota, którą tworzymy. I to ona musi być najważniejsza. Jestem pewna, że rozwój naszego Miasta powinien iść zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami gliwiczan w każdym wieku. Ich głos musi być znacznie bardziej słyszalny i mieć znacznie większy wpływ na to, co dzieje się w Gliwicach. I to jest moje postanowienie. Dialog zawsze był i jest podstawą mojego działania – czytamy w poście, w którym Katarzyna Kuczyńska-Budka po raz pierwszy wspomniała o swojej kandydaturze.

Szczegóły startu radnej w wyborach poznaliśmy 14 lutego podczas konferencji prasowej na wydziale architektury wnętrz Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Katarzyna Kuczyńska-Budka zdradziła również nazwiska kandydatów do Rady Miasta Gliwice z ramienia Koalicji Obywatelskiej; będą to m.in. Agnieszka Filipkowska czy Katarzyna Ujma-Wąsowicz.

O fotel włodarza miasta Katarzyna Kuczyńska-Budka będzie rywalizowała z obecnym wiceprezydentem Gliwic, Mariuszem Śpiewokiem.

Życiorys Katarzyny Kuczyńskiej-Budki

Katarzyna Kuczyńska-Budka urodziła się i wychowywała w Gliwicach. Studiowała filologię polską, a także administrację i PR. Jest członkinią Platformy Obywatelskiej i radną Rady Miasta Gliwice. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w samorządzie – była m.in. rzeczniczką Urzędu Miejskiego w Zabrzu, zastępcą dyrektora Biura Wojewody Śląskiego oraz dyrektorem Gabinetu Marszałka w Urzędzie Marszałkowskim.

Ładowanie Rozmowy