Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Kąpielisko nad Pogorią I znów czynne! Cofnięto tymczasowy zakaz kąpieli

Dodano: , źródło: CSiR, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej / fot. CSiR

Od dzisiaj, poniedziałek 3 lipca, znów można kąpać się na kąpielisku przy jeziorze Pogoria I w Dąbrowie Górniczej. Przeprowadzone badanie wody wykazało, że wszystkie wyniki są w normie i cofnięty został tymczasowy zakaz kąpieli.

– Informujemy, że ponowne badanie wody ze zbiornika Pogoria I wykazało wszystkie wyniki w normie. W związku z powyższym od dnia dzisiejszego tj. 03.07.2023 r. został cofnięty tymczasowy zakaz kąpieli na plaży miejskiej – informuje Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowa Górnicza. Znów można kąpać się nad jeziorem Pogoria I

Kąpielisko zostało tymczasowo zamknięte w piątek 30 czerwca. Przeprowadzone przez sanepid badanie wody wykazało przekroczone normy bakterii enterokoków w zbiorniku wodnym.

– To pierwszy przypadek w historii, że trzeba zamknąć kąpielisko już na początku sezonu – przekazywał Wojciech Juroff, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej

W piątek pobrano nowe próbki wody do badań, a dziś opublikowano kolejny  komunikat. Tym razem próbki wody okazały się być w normie. 

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Górniczej zawiadamia osoby korzystające z kąpieliska Pogoria I, że został cofnięty tymczasowy zakaz kąpieli. Parametry mikrobiologiczne wody pobranej dnia 30.06.2023 r. pochodzącej z ww. kąpieliska spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17 stycznia 2019 r. w sprawie nadzoru nad jakością wody w kąpielisku i miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli (Dz.U. 2019 poz. 255) – czytamy w dzisiejszym komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dąbrowie Górniczej.

Kąpieliska Pogoria I i III w tygodniu czynne są od godziny 10:00 do 18:00, a w weekendy od 9:00 do 19:00. Nad bezpieczeństwem osób kąpiących się czuwają ratownicy WOPR Dąbrowa Górnicza.

Ładowanie Rozmowy