Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jest porozumienie rządu i związków zawodowych. Protest w Rudzie Śląskiej został odwołany

Dodano: , źródło: Dziennik Zachodni

Jest porozumienie rządu i związków zawodowych. Jak podaje Dziennik Zachodni, dzisiejsza manifestacja w Rudzie Śląskiej została odwołana. Szczegóły porozumienia związkowców z przedstawicielami rządu ma zostać ogłoszone po godz. 12.

Akcja protestacyjna w Polskiej Grupie Górniczej rozpoczęła się 22 września. Związkowcy czekali z jej startem, mając nadzieję, że do rozmów o sytuacji w górnictwie bezpośrednio włączy się premier Mateusz Morawiecki. Tak się jednak nie stało. Po rannej zmianie górnicy kopalni Bielszowice rozpoczęli protest podziemny. Później dołączyli do nich górnicy z innych kopalni.

We wtorek w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach rozpoczęły się rozmowy liderów Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego z rządową delegacją. Negocjacje trwały kilka dni. Jak informuje Dziennik Zachodni, przedstawiciele rządu doszli do porozumienia ze stroną związkową.

Po godz. 12. mamy poznać szczegóły porozumienia rządowo-związkowego. Nie ma 100-procentowej pewności, czy zaakceptują je wszystkie centrale związkowe. Oznacza to jednak, że zaplanowany dziś protest w Rudzie Śląskiej zostanie odwołany.

Ładowanie Rozmowy