Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jest ofiara śmiertelna wybuchu w zakładach Nitroerg w Bieruniu

Dodano: , źródło: WCZK, policja w Bieruniu, fot. pixabay.com

W czwartek, 14 stycznia, o godzinie 11:31 w Bieruniu przy placu Alfreda Nobla doszło do groźnego zdarzenia. Na terenie zakładu Nitroerg produkującego materiały wybuchowe doszło do eksplozji.Do zdarzenia doszło na wewnętrznym placu utylizacyjnym. W wyniku wybuchu śmierć poniosła jedna osoba. Jak wskazuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach ofiarą jest mężczyzna, który został przygnieciony betonowym elementem. Oprócz tego jedna osoba została ranna. 

Podczas wykonywanych przez dwóch pracowników zakładu prac spalania materiałów, z nieustalonych do tej pory przyczyn, nastąpiła silna eksplozja. W jej wyniku jeden z mężczyzn poniósł śmierć, drugi natomiast został ranny i trafił do szpitala – relacjonuje asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk, oficer prasowy bieruńskiej policji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wybuchu doszło podczas spalania odpadów po materiałach wybuchowych. Po opanowaniu sytuacji przez Straż Pożarną prowadzone były działania, polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia na czas czynności prokuratorskich. 

Kiedy policyjni pirotechnicy zakończyli z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach zakończyli pracę, do akcji wkroczyli śledczy. Działania zakończono dopiero o godz. 22:10, ale dziś mundurowi kontynuują pracę. Pod nadzorem prokuratury będą szczegółowo ustalać okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia.

Ładowanie Rozmowy