Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jednego dnia doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych w powiecie cieszyńskim!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Wczoraj (21 listopada) chwilę po godzinie 16 na terenie powiatu cieszyńskiego doszło do dwóch potrąceń pieszych przechodzących przez oznakowane przejścia. W obu przypadkach osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala.

Potrącenie na przejściu dla pieszych w Ustroniu

Pierwsze z tych zdarzeń rozegrało się kwadrans po godzinie 16 w Ustroniu na ulicy Szpitalnej. – Kierujący toyotą 66-latek z powiatu krośnieńskiego potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 77-letnia kobietę. Kierujący samochodem był trzeźwy. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali dokument prawa jazdy kierującemu. Sprawę będą wyjaśniać w postępowaniu przygotowawczym śledczy cieszyńskiej komendy.

Potrącenie w Harbutowicach

Niespełna 20 minut później, w Harbutowicach na ulicy Śląskiej, doszło do kolejnego potrącenia. I tym razem ucierpiała kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych. Finalnie 61-latka może mówić o wielkim szczęściu w tym całym nieszczęściu, ponieważ obrażenia okazały się niegroźne, a sprawa zakończona została wysokim mandatem dla kierowcy seata, który był sprawcą zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność do obu stron: i pieszych, i kierowców. Warunki na drodze są złe, przy wcześnie zapadającym zmroku łatwo o nieszczęście. Pieszych prosimy nie tylko o noszenie odblasków, ale i o uważne obserwowanie drogi, nim na nią wejdą, natomiast kierowców przede wszystkim o to, by zdjęli nogę z gazu i kierowali koncentrując się tylko i wyłącznie na prowadzeniu i obserwacji drogi. Niezmiennie powtarzamy - chwila nieuwagi, rozproszenia, zamyślenia, zerknięcia na telefon może doprowadzić do tragedii ! Czy warto? - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Ładowanie Rozmowy