Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jaworzno: Ukrywali łącznie ponad 400 porcji dilerskich marihuany!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Kryminalni z Jaworzna zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki. Łącznie u podejrzanych policjanci zabezpieczyli ponad 400 porcji dilerskich marihuany. Za posiadanie narkotyków mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Spore ilości marihuany w Jaworznie

Kryminalni z Jaworzna nie zwalniają tempa w przeciwdziałaniu przestępczości narkotykowej na terenie naszego miasta. W ubiegłym tygodniu przeprowadzili skuteczną realizację, dzięki której zabezpieczyli ponad 400 porcji dilerskich marihuany. Żmudna praca operacyjna opłaciła się, gdyż dzięki ustaleniom, u jednego z mieszkańców Jaworzna, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 370 porcji marihuany. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili także gotówkę w kwocie 10 tysięcy złotych, którą zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien. 34-letniego mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Zatrzymany w piątek (26.01.2024 r.) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat więzienia.

Następnego dnia kryminalni udali się pod kolejny adres, aby sprawdzić wiarygodną informację na temat narkotyków posiadanych przez innego mieszkańca Jaworzna. Ten trop również okazał się trafny, a policjanci w trakcie przeszukania ujawnili ponad 40 porcji dilerskich narkotyków, które mężczyzna ukrył w kuchennej meblościance. Zielony susz okazał się marihuaną. Tego samego dnia usłyszał on zarzut za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat więzienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Ładowanie Rozmowy