Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Jaworzno: Areszt za atak paralizatorem na ochronę sądu!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Policjanci z komendy w Jaworznie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który zaatakował dwóch pracowników ochrony, rażąc ich paralizatorem. Mężczyzna podejrzany jest też o szczególnie zuchwałą kradzież na terenie urzędu miasta. Decyzją sądu został on już tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Zaatakował paralizatorem w sądzie

Dyżurny jaworznickiej komendy skierował patrol do miejscowego sądu, gdzie zgłoszono interwencję z udziałem agresywnego mężczyzny. Napastnik poraził paralizatorem jednego z pracowników ochrony, który w wyniku tego stracił przytomność. Jak ustalili mundurowi, 52-latek zaatakował, gdyż ochroniarz nie chciał go wpuścić na teren urzędu, do którego ma orzeczony zakaz wchodzenia i przebywania. Gdy drugi z ochroniarzy zareagował, ten skierował agresję również wobec niego i zagroził użyciem paralizatora. 

Agresor został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Dzień wcześniej jaworzniccy mundurowi otrzymali zawiadomienie od innego pracownika ochrony o porażeniu go paralizatorem przez tego samego mężczyznę, gdzie również doszło do uszkodzenia ciała. Jak ustalili śledczy, wobec mężczyzny toczyły się w przeszłości postępowania karne. Ponadto jest on podejrzany o szczególnie zuchwałą kradzież artykułów biurowych z budynku urzędu miasta oraz dwukrotne naruszenie miru w pomieszczeniach magistratu.

Agresor usłyszał zarzuty za wszystkie przestępstwa, jakich się dopuścił. Na wniosek śledczych sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy