Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Intel Extreme Masters w Katowicach bez publiczności! 

Dodano:

Wojewoda Śląski, Jarosław Wieczorek, zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters w Katowicach. Chodzi o zagrożenie koronawirusem! 

Jutro w Katowicach rozpoczyna się Intel Extreme Masters, międzynarodowy turniej e-sportowy w grach komputerowych. Na tę imprezę zjeżdżają fani z całego świata, w tym z krajów gdzie potwierdzono przypadki zarażenia koronawirusem. Ze względu na zagrożenie epidemią o odwołanie imprezy zaapelował dziś do wojewody śląskiego Marek Plura, senator Koalicji Obywatelskiej. 

-  Z posiadanych przeze mnie informacji wynika, że wszystkim uczestnikom, przed wejściem, będzie mierzona temperatura. Osoby podejrzane o stan chorobowy nie będą wpuszczane na imprezę, co oznacza, że po prostu pójdą "na miasto", będą jeździć komunikacją miejską i posilać się w miejscach publicznych. Dopuszczenie do takiej sytuacji uważam za skandal!  – tuż po godz. 13.00 napisał dziś na Facebook’u senator Plura.

Kilka godzin później, około 19.30, wojewoda śląski poinformował, że Intel Extreme Masters się odbędzie, ale... bez udziału publiczności.

- Wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek, zakazał udziału publiczności w Intel Extreme Masters – ogłoszono w mediach społecznościowych.

 

Organizatorzy imprezy spodziewali się około 170 tys. widzów, bo tylu w IEM uczestniczyło w poprzednich latach. Wielu z nich już przyjechało do Katowic. Gdzie teraz się udają i czy mogą być nosicielami wirusa? Decyzja wojewody wydaje się więc mocno spóźniona!

Ładowanie Rozmowy