Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Imprezy i wydarzenia na Śląsku. Sprawdź gdzie iść w tym tygodniu! [26 sierpnia-1 września]

Dodano:

Niedługo pożegnamy się z wakacjami i przywitamy nowy rok szkolny. Nie oznacza to jednak, że lato już się skończyło! Nadal możesz świetnie wykorzystać letni czas, dlatego sprawdź co dzieje się w Twoim mieście. Przygotowaliśmy specjalny harmonogram z najlepszymi wydarzeniami w województwie śląskim. Sprawdź, gdzie warto iść w tym tygodniu!

 

Najbliższy tydzień 26.08-01.09 pełen jest ciekawych wydarzeń w śląskich miastach. Planujesz spotkanie z przyjaciółmi na koncercie? Randkę w teatrze? A może chcesz wziąć udział w ciekawych warsztatach? Zapoznaj się ze spisem najciekawszych imprez i wydarzeń w województwie śląskim na najbliższy tydzień!

Imprezy i wydarzenia w województwie śląskim [26.08-01.09]

26 sierpnia

SOSNOWIEC - koncert Rage Against The Machine Tribute + Punched Orange

 • Godz.  20:00, Jazz Club KOMin, Będzińska 65.
 • RENEGADY Tribute Band - to zespół stworzony z profesjonalnych muzyków rockowych, którego podstawą istnienia jest dzielenie się dźwiękami i energią RAGE AGAINST THE MACHINE. Muzyka i przekaz RATM jest ponadczasowym łącznikiem pokoleń, zarówno tych zbuntowanych jak i tych dojrzałych. Jest to muzyka, która inspiruje do działania, daje poczucie wspólnoty, walki o lepsze jutro. Zack de la Rocha, Tom Morello, Brad Wilk i Tim Commerford, to ikony rock&rolla, które do tej pory inspirują tłumy zwykłych ludzi jak i przyszłych pokoleń muzyków. Renegady to jedyny Tribute Band RATM w Polsce.

27 sierpnia

CHORZÓW - Pożegnanie wakacji pod gwiazdami

 • Godz. 12:00, Park Śląski, Kręgi Taneczne.
 • Już od godz. 9:00 w okolicy rozkoszować można będzie się jogą, godzinę później zaplanowano śniadanie na trawie. To znane i lubiane wydarzenie, które cyklicznie w wakacje organizowane jest w Rosarium, teraz przeniesie się do tej szczęści parku. Oficjalne rozpoczęcie „Pożegnania wakacji pod gwiazdami” wystartuje o godz. 12:00, dobra zabawa trwać będzie aż do godz. 23:00! Przygotowano mnóstwo niespodzianek.

KATOWICE - spektakl "Oddam żonę w dobre ręce"

 • Godz. 16:00, Teatr Żelazny, ul. Armii Krajowej 40.
 • Oto po latach spotykają się dawni koledzy ze szkoły, w idealnym momencie na zmiany w życiu każdego z nich - Harry cierpi, gdyż boi się kobiet i nigdy nie zaznał miłości, a Milton akurat szuka amanta dla swojej żony...

CHORZÓW - Clouds Fest 2022

 • Godz. 19:00, Szyb Prezydent, Skargi 41.
 • Clouds Fest to festiwal muzyczny, którego pierwsza odsłona miała miejsce w 2021 roku - czasie, w którym wszystkie wydarzenia w przestrzeni miejskiej zostały zawieszone. W związku z tym koncerty Clouds Fest odbyły się w chmurach, a sceną dla topowych, polskich artystów stał się napełniany gorącym powietrzem balon.
 • Wyjątkowy koncert, podczas którego zagrają: PRO8L3M, Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, a o imprezowy klimat zadba duet Flirtini.

RUDA ŚLĄSKA - koncert "sanah live in Silesia"

 • Godz. 20:00, Tereny Targowe w Rudzie Śląskiej, Kupiecka 2a.
 • sanah - Artystka, która zaledwie w 2 lata stała się niekwestionowaną królową muzyki pop, wystąpi w zupełnie nowym miejscu na muzycznej mapie Śląska - a konkretnie Rudy Śląskiej. To własnie w Rudzie Śląskiej na Terenach Targowych Artystka zaśpiewa swoje największe przeboje (które nuci cała Polska) i nie tylko!

ZABRZE - Forever Night In Wiatrak

 • Godz. 21:00, CK Wiatrak, ul. Wolności 395.
 • Fan club Forever oraz CK WIATRAK zapraszają na FOREVER NIGHT IN WIATRAK - Ogólnopolski Zlot fanów Depeche Mode w Zabrzu.

28 sierpnia

CHORZÓW - Kinguin PTW UNDERGROUND 7

 • Godz. 13:00, Kinguin Ptw Performance Center, ul. Targowa 7F.
 • W ramach niezwykle ekscytujących wydarzeń UNDERGROUND będziecie mogli raz w miesiącu podziwiać w akcji zawodników Kinguin Prime Time Wrestling w swoim żywiole! Baza treningowa Kinguin PTW w tym dniu stanie się domem wielkich wrestlingowych emocji, a gospodarze Arkadiusz Pan Pawłowski i Marcin Rzeźniczek gwarantują show pełne emocji, zwrotów akcji i przede wszystkim rozrywkę angażującą widza na najwyższym poziomie. Jeśli jesteś fanem pro wrestlingu, chcesz być na bieżąco ze wszystkim co się dzieje w Kinguin PTW, śledzić losy bohaterów, a także poznać debiutujące gwiazdy zanim wejdą na wielką scenę przy okazji dużych, spektakularnych gal - TO JEST NAJLEPSZA OKAZJA! Nie przegap tej okazji i stań się jednym z zaledwie 130 widzów, którzy obejrzą to wydarzenie na żywo.

GLIWICE - Wesoły Wędrownik - Koncert Jubileuszowy

 • Godz. 18:00, Teatr Miejski w Gliwicach, Nowy Świat 55-57.
 • Koncert ten to zwieńczenie trzech dni świętowania z muzyką Norberta Blachy - wybitnego gliwickiego kompozytora, muzyka i pedagoga. W tym roku po raz dziesiąty odbywa się Wesoły Wędrownik - wydarzenie muzyczne poświęcone jego twórczości. Z okazji jubileuszu organizatorzy przygotowali program, który pozwoli jeszcze bardziej wejść w świat kompozytora i poznać różne wymiary jego twórczości.

29 sierpnia

RYBNIK - Spotkanie z cyklu "POGADAJmy o historii..."

 • Godz. 16:30, halo! Rybnik, ul. Sobieskiego 20.
 • W ramach wydarzenia uczestnicy POGADAją o Projekcie Riese (z niem. olbrzym), czyli największym projekcie górniczo-budowlanym nazistowskich Niemiec, którego budowę rozpoczęto w Górach Sowich oraz na zamku Książ i pod nim w latach 1943–1945.

30 sierpnia

brak wydarzeń

31 sierpnia

ŚWIĘTOCHŁOWICE - koncert "SILESIAN JAZZ DAUGHTERS"

 • Godz. 19:00, Wieże KWK Polska, Wojska Polskiego 16c.
 • Podczas koncertów można usłyszeć m.in. ballady soft rockowe jak np. „You’ve Got a Friend”, czy soulowe – Natural Woman. Wśród utworów rodzimych wykonują te z repertuaru Czesława Niemena, Krzysztofa Krawczyka, czy Seweryna Krajewskiego. W repertuarze nie brakuje popularnych standardów jazzowych takich jak energetyczne „It Don’t Mean a Thing”, porywające „So nice” i taneczne „Sway”. Podejmują wyzwania wykonując utwory w języku włoskim, hiszpańskim, czy niemieckim w takich utworach jak: „Bella ciao”, „Atemlos”. Ulubionymi utworami są piosenki słynnych sióstr „The Andrew Sisters”, które królowały na amerykańskiej scenie muzycznej lat 40, 50 i 60-tych, takie jak: „Bei Mir Bist Du Sch�śn”, i „Rum and Coca-Cola”.

KATOWICE - koncert "Kev Fox solo"

 • Godz. 21:00, Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, scena plenerowa na Skwerze Fajrant.
 • Przed nami ostatni koncert z cyklu Muza w Muzeum. Na scenie plenerowej Muzeum Śląskiego w Katowicach zagra dla Państwa Kev Fox solo. Songwriter, gitarzysta i wokalista pochodzący z UK, od kilku lat mieszkający w Polsce. Jest znany ze znakomitego duetu Smolik / Kev Fox. Album SMOLIK//KEV FOX, który wspólnie stworzył z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku.

1 września

SOSNOWIEC - koncert "Wojtek Klich Trio"

 • Godz. 20:00, Jazz Club KOMin, Będzińska 65.
 • Wojtek Klich to obecnie jeden z najbardziej wpływowych współczesnych gitarzystów w Polsce. Lider i promotor "Bardzo Orkiestra" z którą nagrał album "Przed Drugą" (1999). "Orkiestra" to nie tylko następny zespół blues w polskim przemyśle muzycznym. Zespół ten stał się również środowiskiem nieoficjalnych spotkań amatorów i profesjonalnych muzyków z rodzinnego miasta Wojtka - Tarnowa.

Ładowanie Rozmowy