Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Grypa znów atakuje. Sezon na zachorowania w pełni

Dodano: , źródło: WSSE Katowice

Od końca stycznia odnotowano znaczny wzrost infekcji dróg oddechowych. Mowa tu o zachorowaniach głównie na grypę – codziennie diagnozuje się około 500 przypadków.

Kolejna fala grypy

Sezon zwiększonej liczby zachorowań trwa. Chorują dzieci i dorośli, głównie są to infekcje górnych dróg oddechowych. Lekarze alarmują, aby nie lekceważyć szalejącej grypy różnych typów – wiąże się ona z zagrażającymi życiu powikłaniami. Zdarzają się także przypadki zachorowań na COVID – zarówno wśród małych, jak i dorosłych pacjentów. 

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach, w województwie śląskim codziennie odnotowuje się ok. 500 nowych zachorowań na grypę. 

Jak się chronić?

Co robić, aby nie zachorować? Zaleca się unikania miejsc, gdzie tworzą się skupiska ludzi. Jeżeli już konieczne jest przebywanie w takim miejscu, warto zaopatrzyć się w maseczkę. Specjaliści radzą, aby dezynfekować ręce i starać się prowadzić możliwie zdrowy tryb życia. Polecają także poddać się szczepieniu, które minimalizuje szanse na zachorowanie oraz może zapewnić łagodniejsze przejście choroby.

Ładowanie Rozmowy