Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

[Foto] Ogromny pożar na terenie zakładu chemicznego! W akcji 30 zastępów straży pożarnej

Dodano: , źródło: PSP Chorzów / UM Chorzów

[Aktualizacja 11:40] Na terenie zakładu Novichem pracuje 37 zastepów Straży Pożarnej. Nie stwierdzono zagrożenia, które musiałoby skutkować  ewakuacją ludności. Mimo to, Centrum Zarządzania Kryzysowego poleciło pobliskiej szkole i Domowi Pomocy Społecznej pozostawienie zamkniętych okien i ograniczenie przebywania na otwartym powietrzu. Gaszenie pożaru potrwa jeszcze co najmniej kilka godzin.

Trwa akcja gaśnicza na terenie zakładu chemicznego Novichem w Chorzowie! Na miejscu obecnych jest 70 ratowników i 30 zastępów straży pożarnej.

Płonie hala przedsiębiorstwa chemicznego 

We wtorek 30 listopada przed południem wybuchł pożar na terenie przedsiębiorstwa chemicznego Novichem przy ulicy Narutowicza w Chorzowie. 

– Zapaliła się instalacja nadtlenku wodoru. Prowadzimy działania gaśnicze w hali 20 na 40 metrów – poinformował st. kpt. mgr inż. Tomasz Szymański, oficer prasowy KM PSP w Chorzowie.

Na miejscu wciąż trwają działania gaśnicze. Z pożarem walczy około 70 ratowników i 30 zastępów.

– Profilaktycznie, ze względów bezpieczeństwa, zachęcamy mieszkańców Chorzowa Starego i Maciejkowic do zamknięcia okien i ograniczenia przebywania na otwartym powietrzu do koniecznego minimum – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Chorzowie.

Ładowanie Rozmowy