Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Eksplozja ładunku wybuchowego w Wyrach! Ktoś podrzucił bombę w plecaku

Dodano:

18 stycznia przed godziną trzecią w nocy doszło do eksplozji ładunku wybuchowego na jednej z posesji w Wyrach w powiecie mikołowskim. Bomba została podrzucona w plecaku na jedną z tamtejszych posesji. W wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał, teraz prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Komenda Powiatowa Policji przyjęła zgłoszenie o wybuchu około godziny trzeciej nad ranem. Na miejsce od razu zostały skierowane wszystkie służby prewencyjne, kryminalne, a także  samodzielny pododdział kontrterrorystyczny z Katowic. Mieszkająca tam rodzina została ewakuowana, teren został przeszukany pod kątem kolejnych zagrożeń, a ulica Kopaniny została na kilkanaście godzin zamknięta, na czas pracy technika kryminalistyki oraz prokuratora.

Bomba została podrzucona na altanę przy tamtejszym jednorodzinnym domu. W wyniku wybuchu na szczęście nikt nie ucierpiał, natomiast doszło do uszkodzenia elewacji budynku, a także okna tarasowego i zadaszenia altany.

Sprawa jest rozwojowa, a śledztwo jest prowadzone pod kątem artykułu 163 kodeksu karnego:

Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

Ładowanie Rozmowy