Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dwóch mieszkańców Chorzowa zatrzymanych za włamania na terenie województwa śląskiego!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Kryminalni z piekarskiej komendy wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy włamywali się do mieszkań na terenie województwa śląskiego. Mężczyźni kradli pieniądze w różnych walutach, biżuterię oraz sprzęt elektroniczny, powodując ogromne straty. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani, a za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Włamywacze z Chorzowa zatrzymani

Piekarscy policjanci prowadzili wnikliwe ustalenia w sprawie szeregu włamań do mieszkań na terenie Piekar Śląskich. Na podstawie licznych sprawdzeń wytypowali m.in. pojazd, którym przemieszczali się sprawcy oraz ustalili, że kradzieży dokonywali na terenie całego województwa. O pomoc w prowadzeniu sprawy poprosili kolegów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzięki wspólnej pracy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Chorzowa, którzy w chwili zatrzymania dzielili się łupami z chwilę wcześniej obrabowanego mieszkania.

W trakcie przeszukań policjanci zabezpieczyli gotówkę w różnych walutach, numizmaty, biżuterię, telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny. Zabezpieczyli również narzędzia służące podejrzanym do popełnienia przestępstw. Śledczy podejrzewają, że sprawcy dokonali kilkudziesięciu włamań na terenie województwa. Podejrzani usłyszeli zarzuty za kradzieże z włamaniem i decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa jest rozwojowa i wkrótce mogą usłyszeć kolejne zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy