Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dramatyczna akcja ratunkowa w Gliwicach. Mężczyzna zwisał z wiaduktu!

Dodano: , źródło: KMP Gliwice / fot. Pixabay

Dramatyczne sceny w Gliwicach. Mężczyzna z pętlą na szyi opuścił się z wiaduktu nad torami kolejowymi. Na ratunek ruszyli policjanci i strażacy.

O włos od tragedii. Uratowali mężczyznę w ostatniej chwili

W poniedziałek 23 stycznia w godzinach wieczornych służby otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie znajdującego się za barierkami wiaduktu nad torami kolejowymi. Sytuację prawdopodobnie zgłosił kierowca przejeżdżający Drogą Krajową 88 w Gliwicach. Na miejsce zadysponowano straż pożarną oraz patrol policji.

– Jak się okazało, za barierkami znajdował się mężczyzna - na szyi miał założoną pętlę, był w skrajnie złej kondycji psychicznej, nerwowy, groził, że skoczy, gdy tylko ktoś się zbliży – przekazuje Komenda Miejska Policji w Gliwicach.

Na miejscu potwierdzono, że mężczyzna po trzydziestce znajduje się za barierkami i wszystko wskazywało na to, że w każdej chwili może podjąć ryzykowne działanie. Policjanci i strażacy bez zbędnej zwłoki przystąpili do akcji ratunkowej. W pewnej chwili mężczyzna opuścił się w dół. Na szczęście policjantom i strażakom szybko udało się złapać mężczyznę, a następnie przeciągnąć przez barierki. 

Strażacy udzielili nieprzytomnemu mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej, dzięki czemu odzyskał przytomność i został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala. Mężczyzna przebywa teraz pod odpowiednią opieką.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in.:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00
  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.
  • 800 108 108 - Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 14.00 - 20.00
  • 121 212 - Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu
  • 22 635 09 54 - Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę i czwartek w godzinach 17.00 – 20.00

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy. Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj! Jeśli wiesz, że czyjeś życie jest zagrożone natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112 i podaj dokładną lokalizację, gdzie ta osoba się znajduje. W takich sytuacjach najważniejsze znaczenie ma czas. 

Ładowanie Rozmowy