Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dni Miast 2023 na Śląsku. Sprawdź, gdzie będą organizowane imprezy!

Dodano: , źródło: fot. Pixabay

Zbliża się lato, a pogoda jest dla nas coraz łaskawsza. Z tego powodu w wielu śląskich miastach organizowane są duże plenerowe imprezy. Sprawdź, gdzie w 2023 roku na Śląsku organizowane są Dni Miast i Święta Miast! 

Przed nami wiele imprez z okazji Dni Miast!

Dni Miast i Święta Miast są dobrą okazją do wyjścia z domu i posłuchania dobrej muzyki. Co ważne, wydarzenia te na ogół są bezpłatne i nie trzeba wydawać fortuny, aby uczestniczyć  w koncercie naszego ulubionego wykonawcy. Gdzie warto się wybrać? Zobaczcie naszą listę!

Święto Miasta Chorzów 2023 (2-11 czerwca)

Tegoroczne Święto Miasta Chorzów 2o23 będzie mieć nieco zmienioną formułę. W tym roku impreza została podzielona na cztery bloki. Pierwsze wydarzenie "I Chorzowskiego Klasyka" odbyło się w sobotę 27 maja, natomiast w dniach od 2 do 3 czerwca w godz. od 16.00 do 23.00 w Szybie Prezydent odbędzie się European Blues Challenge 2023, czyli wydarzenie, podczas którego wystąpią reprezentanci ponad 20 krajów europejskich. Odbędzie się też piknik muzyczny z prezentacjami, wystawami i warsztatami. W niedzielę 4 czerwca w godzinach od 15.00 do 20.00 na Rynku wystąpi zespół Universe podczas koncertu „Mr Lennon - 40 lat po pierwszym sukcesie w Opolu”. Zaplanowano również festyn rodzinny i piknik ekologiczny. Na zakończenie tegorocznych obchodów Święta Miasta Chorzów w niedzielę 11 czerwca zaplanowano Festiwal Kolorów. Wydarzenie odbędzie się w godzinach od 15.00 do 20.00 na terenie Szybu Prezydent.

Dni Rudy Śląskiej 2023 (3-4 czerwca)

Po kilkuletniej przerwie Dni Rudy Śląskiej znów się odbędą. Przygotowano wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych mieszkańców regionu. W sobotę 3 czerwca na Rynku w dzielnicy Nowy Bytom o godz. 13.15 odbędzie się koncert Orkiestry Dętej Komendy Wojewódzkiej Policji. Następnie kolorowy korowód przemaszeruje do „Bajkowego Ogrodu” Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. H. Bisty przy ul. Niedurnego 69, gdzie w godz. od 14.00 do 18.00 odbędą się występy artystyczne rudzkich zespołów dziecięcych i młodzieżowych. O godz. 18.00 dzieci przebrane w bajkowe stroje będą mogły wziąć udział w konkursie na najpiękniejszy strój, podczas którego zostanie wyłoniony Dziecięcy Prezydent Miasta. Będzie on przez jeden dzień rządził Rudą Śląską. Kolejną atrakcją tego dnia będzie występ Roko i Colino, którzy przygotują dla najmłodszych mieszkańców specjalny program artystyczny. Przez cały dzień dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji takich jak: dmuchańce, zamki, eurobungee oraz konkursy z nagrodami. O godz. 21.00 na placu Jana Pawła II odbędzie się pokaz filmu „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego.

W niedzielę 4 czerwca impreza kontynuowana będzie na Terenach Targowych w Wirku, gdzie odbędą się wyjątkowe koncerty. Jako pierwszy o godzinie 16.00 na scenie wystąpi zespół CoverNostra, a o godz. 17.15 przed publicznością zaprezentuje się laureat konkursu „O Rudzki Mikrofon”, zorganizowanego przez rudzką Młodzieżową Radę Miasta. Następnie o godz. 17.30 wystąpi zespół  Oberschlesien, znany z piosenek po śląsku i o Górnym Śląsku. O godzi. 19.00 uczestnicy Dni Rudy Ślaskiej będą bawić się podczas występu Mery Spolsky, a całe wydarzenie zakończy o godz. 20.30 koncert gwiazdy polskiej sceny rockowo-bluesowej - zespół Dżem. Na miejscu przewidziane są dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, stoiska handlowe i promocyjne.

Dni Mysłowic 2023 (8-10 czerwca)

Tegoroczne Dni Mysłowic odbędą się w dniach od 8 do 10 czerwca w Parku Słupna. W pierwszy dzień wydarzenia, czwartek 8 czerwca, zaplanowano koncert rodzinny „Bądź jak Jezus!”, który zgromadzi chrześcijan z całej Polski. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00. Tego dnia wystąpią:

 • Alive Worship – Niemcy
 • Gabi Gąsior – Polska
 • Thabata Oliver – Brazylia
 • Godzone – Słowacja
 • Sezon na czereśnie – Polska
 • Laureat NON STOP CCM

W piątek 9 czerwca od godz. 17:00 na scenie zobaczymy:

 • Happy Big Band - pod kierownictwem Mirosława Kaszuby
 • Baranovski
 • Ørganek

Ostatniego dnia koncertów, w sobotę 10 czerwca, od godziny 17.00 przed publicznością wystąpią:

 • Maya Krav
 • Afromental
 • Kasia Kowalska

Sosnowiec Fun Festival 2023 (9-11 czerwca)

Dni Sosnowca przechodzą do historii! W tym roku władze miasta postanowiły zorganizować własne trzydniowe wydarzenie - Sosnowiec Fun Festival. W dniach od 9 do 11 czerwca w ArcelorMittal Parku odbędą się wyjątkowe koncerty z udziałem znanych wykonawców.

W piątek 9 czerwca na scenie wystąpią: Monika Brodka, Anieli, SARSA, Natalia Przybysz i Katarzyna Nosowska. W sobotę 1o czerwca usłyszymy wykonawców takich jak: DJ Wikar, Oskar Cyms, Red Lips i Kayah. Ostatniego dnia wydarzenia przed publicznością wystąpią: Kombii, Mrozu, Zakopower i Natalia Szroeder.

Dni Siemianowic Śląskich 2023 (16-18 czerwca)

39. Dni Siemianowic Śląskich odbędą się od 16 do 18 czerwca. Wydarzenie połączone zostanie z tegoroczną z Industriadą, czyli corocznym świętem Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Poniżej szczegółowy program wydarzenia.

Piątek 16 czerwca 
Budynek Parku Tradycji

 • godz.  18:00 – Koncert „Jesteś marzeniem, jesteś natchnieniem” w wykonaniu Eli i Józefa Skrzek

Sobota 17 czerwca
Scena główna przy Parku Tradycji

 • godz. 12:00 – 18:00  – INDUSTRIADA  – SZTUKA PRZEMYSŁU (warsztaty, animacje, przedstawienia teatralne, gry i zabawy, występy]
 • godz.  15:00 – 18:00 – warsztaty i kiermasz siemianowickich NGO
 • godz. 18.30 – Koncert zespołu CREE
 • godz. 20.00 – Koncert zespołu Spirit of SMOKIE
 • ok godz. 21.45 – Finał Industriady w Parku Tradycji (PLENER I BUDYNEK]

Amfiteatr w Parku Miejskim

 • godz. 16.00  –  Koncert Śląskich Szlagierów, wystąpią: Paweł Siluk, Kasia i Claudia Chwołka, Grzegorz Poloczek. Koncert prowadzi Tadeusz Zdechlikiewicz

Niedziela 18 czerwca 
Scena główna przy Parku Tradycji 

 • godz. 15.45 - Siemianowickie Talenty (występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży z Siemianowic)
 • godz. 16.30 - zespół DYSTANS
 • godz. 17.45 - SIEMION BAND z JACKIEM SILSKIM  i wokalistami z SCK
 • godz. 19.00 - MAJKA JEŻOWSKA z zespołem
 • godz. 20.30 - koncert zespołu PAWEŁ STASIAK Z ZESPOŁEM PAPA D 

Sala w budynku Parku Tradycji

 • godz. 16:30 - Pokaz teatralnej grupy dziecięcej „Śrubki”

Amfiteatr w Parku Miejskim

 • godz. 16.00 - 17.30 - Piotr Hubert Langfort, Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice”

Dni Mikołowa 2023 (17-18 czerwca)

Tegoroczne Dni Mikołowa odbędą się 17 i 18 czerwca na Rynku. Pierwszego dnia o godzinie 17.00 koncertowanie rozpocznie Sabina Szewczyk, następnie wystąpi GROMEE, a na zakończenie dnia usłyszymy grupę LemON. Niedzielne muzykowanie rozpocznie się ponownie o 17.00 z Mariuszem Kalagą, następnie stery przejmie Future Folk, a wieczór zamknie rap w wykonaniu Grubsona. Koncerty poprowadzą Piotr Wajda (w sobotę) oraz Marek Ajchsztet i Damian Cieplicki - Party Masters (w niedzielę). Dodatkowo dla uczestników przygotowana zostanie oferta gastronomiczna i strefa dzieci z dmuchańcami.

Dni Jaworzna 2023 (17-18 czerwca)

Tegoroczne świętowanie zaplanowano na weekend 17 i 18 czerwca. Pierwszy dzień obchodów rozpocznie się sportowymi zmaganiami młodych piłkarzy, którzy na stadionie sportowym "Victoria" zakończą sezon Dziecięcej Ligi Mistrzów, po czym odbędzie się otwarty piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Po południu świętowanie przeniesie się na Planty, gdzie o godzinie 16:00 rozpocznie się Święto Kolorów Holi. Zabawa potrwa do godziny 19:00, a tuż po niej rozpocznie się koncert muzyki filmowej w wykonaniu „Zadyrygowanych”, czyli zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury prowadzonego przez Natalię Smagacz. O godz. 20:45 na scenie wystąpi zespół KOX, dzień zakończy Teatr Ognia.

W drugi dzień świętowania odbędą się koncerty z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej. Na stadionie „Azotania” przy ul. Moniuszki 95 wystąpią: Viki Gabor, Nocny Kochanek i Smolasty. Koncerty rozpoczną się o godz. 17:00. Szczegółowy harmonogram wydarzeń na plakacie.

Święto Bytomia 2023 (24 czerwca)

W tym roku Bytom będzie świętować w sobotę, 24 czerwca. Zaproszeni na wydarzenie wykonawcy zostali wybrani przez mieszkańców miasta w internetowym głosowaniu. Tego dna na scenie zlokalizowanej przy placu Sobieskiego wystąpią: Agnieszka Chylińska, Lemon, hip-hopowa grupa Pokahontaz i Majka Jeżowska. Zaplanowano też występ lokalnego artysty, jednego z laureatów Przeglądu Zespołów Muzycznych „Bytom Live Music” 2023 - Audiogram. Szczegółowy program wydarzenia zostanie ogłoszony już wkrótce.


W których koncertach zamierzacie uczestniczyć?

Ładowanie Rozmowy