Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Dąbrowa Górnicza: Zaatakował bagnetem 3 mężczyzn. Grozi mu nawet dożywocie!

Dodano: , źródło: Śląska Policja

Dąbrowscy kryminalni zatrzymali sprawcę ataku bagnetem na trzech mężczyzn. Podejrzewany 30-latek jest znany dobrze policjantom. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Atak bagnetem w Dąbrowie Górniczej

Do poważnego zdarzenia doszło przed południem w dniu Wszystkich Świętych na jednym ze skwerów w dzielnicy Gołonóg. 30-letni sprawca zaatakował bagnetem trzech mężczyzn w wieku od 33 do 59 lat. Zareagowali świadkowie. Ranni zostali zabrani do szpitala, a dąbrowscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Następnego dnia dąbrowski mundurowy, który w czasie wolnym od służby znajdował się w pobliżu miejsca zdarzenia, rozpoznał podejrzanego na parkingu sklepowym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie mu zarzutu potrójnego usiłowania zabójstwa. Szybko ustalono, że 30-latek przeszło tydzień temu wyszedł z więzienia, gdzie odbywał zasądzony wcześniej wyrok. Mężczyzna był notowany za liczne kradzieże, zniszczenia mienia, groźby i kradzieże rozbójnicze. Teraz ponownie trafił on na 3 miesiące do aresztu tymczasowego, gdzie poczeka na wyrok. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

To wydarzenie pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie policjantów, którzy nawet po służbie pozostają gotowi do działania w sytuacjach kryzysowych. Dzięki ich reakcji oraz współpracy ze społecznością niebezpieczny przestępca został zatrzymany, a ofiary otrzymały opiekę medyczną.

Ładowanie Rozmowy