Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Czy PiS utraci władzę w województwie Śląskim? Marszałek przechodzi do opozycji

Dodano: , źródło: GW / DZ / fot. Radoslaw Kazmierczak (UMWS)

Prawo i Sprawiedliwość utraci władzę w regionie. Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, ma przejść razem z trójką radnych do opozycji.

Jakub Chełstowski odchodzi z PiS

Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski oraz trójka radnych: Rafał Kandziora, Maria Materla oraz Alina Nowak, mają odejść z Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdopodobniej przejdą do Ruchu Samorządowego „Tak! Dla Polski".

Powodem tak nagłej zmiany, ma być to, że Jakubowi Chełstowskiemu nie odpowiada już partia oraz konflikt z Wojciechem Kałużą, któremu Prawo i Sprawiedliwość zawdzięczali większość w sejmiku.

- Nie zgadzamy się z szeregiem rzeczy. Chodzi np. o politykę dotyczącą Unii Europejskiej. Mamy z samorządowcami dużo wspólnych tematów, które chcemy połączyć. Możemy zacząć od lotniska, kwestie istnienia metropolii, funkcjonowania Kolei Śląskich. Oprócz tego mi osobiście polityka antyunijna nie odpowiada – powiedział Jakub Chełstowski, marszałek województw Śląskiego.

Jak dodał marszałek, przez ostatnie 4 lata współpraca przebiegała dobrze, ale pojawiły się też sprawy, które były nie do przyjęcia i razem z kilkoma radnymi podjął decyzję o powrocie do „macierzy”.

Ładowanie Rozmowy