Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Bytomski TOZ do likwidacji? Co ze zwierzętami?

Dodano: , źródło: zdjęcie: Pixabay, Alexas Fotos

Ta informacja dla wielu była jak grom z jasnego nieba. Bytomski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami postawiono w stan likwidacji. Dlaczego? Co ze zwierzętami?

TOZ Bytom do likwidacji?

Szanowni Państwo, Z przykrością informujemy, że od dnia 16.02.2024 r. jednostka terenowa TOZ w Polsce, Oddział w Bytomiu została postawiona w stan likwidacji, a Zarząd Oddziału utracił pełnomocnictwo do pełnienia funkcji i podejmowania jakichkolwiek czynności oraz zobowiązań w imieniu Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.” - napisali w mediach społecznościowych


Wsparcie płynie, choć konta są zablokowane

Pod postem sprzed kilku dni pojawiło się kilkaset komentarzy ze wsparciem. Pomoc deklarują stali i okazjonalni darczyńcy oraz inne organizacje wspierające zwierzaki, m.in. Stowarzyszenie Pomocy Bezdomnym Zwierzętom "Kocimiętka".

Bytomski oddział TOZ do czasu wyjaśnienia sytuacji prosi jednak o wsparcie. Nie w formie finansowej, bo dostępu do kont chwilowo nie ma, ale kończą się im zapasy karmy.  Podają dane kontaktowe do swoich koordynatorek.


Błagamy WAS o wsparcie naszych podopiecznych
Asia tel. 505 410 623
Stenia tel. 607 853 908

Nie wiadomo jeszcze, skąd decyzja o likwidacji oddziału. Dopiero za jakiś czas będzie się można zapoznać z treścią protokołu pokontrolnego. 

Nie wiadomo też, co stanie się ze zwierzętami, jeśli odział faktycznie zostanie zamknięty. Obecnie pod opieką działaczy znajduje się ponad 80 zwierząt.  Prawdobodobnie zostaną rozdysponowane do innych placówek. 

Ładowanie Rozmowy