Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Bytomscy policjanci skutecznie walczą z narkobiznesem

Dodano: , źródło: KMP Bytom

Po raz kolejny bytomscy stróże prawa zabezpieczyli narkotyki. Tym razem kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 46-latka, który w swoim mieszkaniu ukrywał metaamfetaminę, z której można było przygotować ponad 2 tysiące dilerskich porcji. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Teraz grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

W minioną środę kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 46-letniego mieszkańca Bytomia, który posiadał znaczne ilości narkotyków. Mundurowi w mieszkaniu mężczyzny w centrum miasta zabezpieczyli metaamfetaminę, z której można było przygotować ponad 2 tysiące dilerskich porcji oraz gotówkę, którą przeznaczono na poczet przyszłych kar. 46-latek został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu, gdzie usłyszał zarzut, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. Za posiadanie znacznej ilość narkotyków mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Przestrzegamy osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi. Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Każda ilość, nawet znikoma posiadanych środków odurzających jest zabroniona i podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W tym przypadku grozi do 10 lat więzienia.

Ładowanie Rozmowy