Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Bytom: Na ul. Celnej przewróciła się ciężarówka przewożąca odpady budowlane

Dodano: , źródło: PSP Bytom, fot. PSP Bytom

Sytuacja wyglądała groźnie. We wtorek 23 maja na ulicy Celnej w Bytomiu doszło do niebezpiecznego wypadku. Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, samochód ciężarowy przewrócił się na bok. Kierowca pojazdu został przewieziony do szpitala. Do zdarzenia doszło po godz. 13. 

- Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach. Na skutek uszkodzenia zbiornika z olejem hydraulicznym doszło do jego wycieku z pojazdu, powstało rozlewisko oleju o łącznej powierzchni około 700m2 – poinformował asp. Szymon Michalski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu.

W związku ze zdarzeniem drogowym ruch w tym rejonie został całkowicie zablokowany. Ulica Celna od skrzyżowania z Dąbrową Miejską do rodna NSZZ Solidarność była nieprzejezdna. 

Kierowca ciężarówki trafił do szpitala

Jak poinformowali strażacy, kierowca samochodu został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego, a następnie przewieziono go do szpitala.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zebraniu wyciekającego z pojazdu oleju hydraulicznego do beczek oraz sorpcji rozlewiska olejowego z jezdni. Neutralizacji powstałego na powierzchni jezdni filmu olejowego, który następnie spłukano wodą przy użyciu urządzenia szybkiego natarcia. Na terenie objętym działaniem ratowniczym nie stwierdzono zagrożenia chemiczno-ekologicznego – podała PSP.

Konieczne było też podniesienie przewróconego pojazdu.

- Na miejsce zdarzenia właściciel uszkodzonego samochodu ciężarowego zadysponował koparko-ładowarkę oraz dodatkowy samochód ciężarowy, na który zostały załadowane rzeczy z przewróconej naczepy. Pojazd został postawiony na koła przez pomoc drogową, a następnie zabrany z miejsca zdarzenia – podkreśla asp. Szymon Michalski, oficer prasowy PSP.

Ładowanie Rozmowy