Bliżej Śląska, bliżej Twoich spraw

Borys Budka nowym szefem Platformy Obywatelskiej! 

Dodano: , źródło: PAP, fot. facebook.com/BudkaBorys/

Borys Budka, polityk z Górnego Śląska, został nowy szefem Platformy Obywatelskiej. To na razie informacja nieoficjalna, ale podawana przez polityków PO. Budka zastąpi na stanowisku Grzegorza Schetynę. 

Borys Budka dostał 70 proc. głosów

Według nieoficjalnych danych podawanych przez Polską Agencję Prasową Borys Budka uzyskał poparcie około 70 proc. głosujących dziś członków Platformy Obywatelskiej, co oznacza zwycięstwo w pierwszej turze. 

- Jeszcze nieoficjalnie, ale wszystko już jest jasne. Nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Powodzenia i wszyscy będziemy Cię wspierać – napisał na Twitterze Sławomir Nitras, polityk PO.

Kontrkandydaci Borysa Budki składają gratulacje

Prawo do głosu w wyborach na nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej miało ponad 9 tys. członków partii. Frekwencja, według wstępnych ustaleń, wyniosła około 60 proc. Oprócz Borysa Budki o fotel szefa PO ubiegali się: obecny wiceszef partii Tomasz Siemoniak, poseł Bartłomiej Sienkiewicz i senator Bogdan Zdrojewski. 

- Z wyników jakie otrzymuję wygląda na bezapelacyjne zwycięstwo Borysa Budki! Bardzo silny mandat! Złożyłem gratulację Zwycięzcy i życzę powodzenia. Teraz do przodu i w kampanię MKB! - napisał Bartłomiej Sienkiewicz, jeden z kontrkandydatów Borysa Budki.

- Właśnie złożyłem serdeczne gratulacje nowemu przewodniczącemu PO Borysowi Budce. Oczywiście razem będziemy dalej pracować dla Polski i Platformy. Najpilniejsze zadanie: wygrana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Dziękuję za każdy głos, za każde wsparcie, za siłę patriotyzmu i obywatelskości ludzi PO!" - dodał Tomasz Siemoniak, kolejny kontrkandydat Budki.

Borys Budka zaczynał jako radny w Zabrzu

Borys Budka polityczną karierę zaczynał od radnego miasta Zabrze. Później był posłem do Sejmu i Ministrem Sprawiedliwości. Od 2016 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Prywatnie ma żonę i córkę, jest też długodystansowym biegaczem.

 

Ładowanie Rozmowy